Відповідну інформацію повідомив Бучанський міський голова Анатолій Федорук. Він написав про це 30 квітня.

Важливо У боях на Луганщині загинув відомий львів'янин Юрій Руф: його чекали вдома дві донечки

Після місяця важкої окупації померла Любов Панченко

Наша громада нині зазнала великої втрати – Буча і вся Україна збідніли на ще один щедрий, неповторний талант. На 85-му році життя відійшла у вічність почесна громадянка міста, лауреатка премії імені Василя Стуса, художниця-модельєрка Любов Панченко,
– написав посадовець.

Також він розповів декілька фактів про шістдесятницю. Зокрема:

  • вона з середовища патріотів-шістдесятників, які попри тиск Кремля розвивали українську культуру в часи радянської цензури;
  • вся її творчість мала яскраво виражений український колорит, через що художницю переслідували, а її картини приховували.

"Любов Панченко не змогли зламати в КДБ, але художниця дуже постраждала під час нової російської навали", – розповів мер міста.

Під час окупації Бучі шістдесятниця голодувала

Видання "Україна Молода" писало, що художниця протягом місяця окупації Бучі голодувала. Згодом її евакуювали й доправили до лікарні. Завідувачка Музею шістдесятництва Олена Лодзинська розповіла, що жінку шукали, адже не знали, де вона.

"Любов Михайлівну 2 квітня привезли в столичну лікарню, але ми ще про це не знали й шукали її по всіх усюдах: нам давали якісь інші зовсім адреси, ходили різні чутки. І лише, коли її вже в цій 5-й лікарні переводили з одного відділення в інше нарешті хтось зреагував, що ж лежить запит-пошук на людину", – розповіла Лодзинська.

Тоді завідувачка пояснювала, що шістдесятницю кілька разів переводили, а потім намагались вирішити питання щодо подальшого перебування. Адже тоді в художниці був необхідний дозвіл.

Коротко про життя та діяльність Любові Панченко

Джерело: "Вікіпедія"

  • Любов Панченко народилась у селі Яблунька, що нині – Буча Київської області.
  • У 50-х роках жінка закінчила навчання у Київському училищі прикладного мистецтва за спеціальністю вишивання. Згодом – вечірнє відділення факультету графіки Українського поліграфічного інституту імені Івана Федорова.
  • Після цього відвідувала культурний осередок осередок ранніх шістдесятників Клуб творчої молоді "Сучасник".
  • Панченко працювала також модельєром. Окрім того, вона створювала серії акварелей, моделі одягу, зразки вишивок, графічні заставки до книжок, живописні полотна.
  • Увесь доробок Любов Панченко передала у Музей шістдесятництва у Києві.