Журналісти з'ясували, що літак типу Hawker 800XP перебуває поблизу ангара місцевої компанії Beechcraft Berlin Aviation.

Читайте також Вєсті Кремля: Особистого кухаря Путіна судили за розбій та пограбування

Літак "кухаря Путіна" порушує санкції

Повітряне судно прибуло в Берлін вже після набуття чинності обмежень ЄС та продовжує залишатися в аеропорту Берліна.

За інформацією журналістів, під час прибуття на борту, крім екіпажу, був ще один "підозрілий пасажир" – Артем Степанов. Він управляє кількома підставними фірмами Пригожина, які створили для обходу санкцій.


Літак "кухаря Путіна" помітили в Берліні / Фото Ufuk Ucta

Деталі про літак Пригожина

Hawker 800XP росіянин купив у грудні 2019 року через підставну компанію у Литві. Зареєстрував його в Сан-Марино. Судно, ймовірно, базується у Санкт-Петербурзі та належить компанії Clubgroup Ltd. Однак, за російським реєстром, такої компанії не існує.

Цей літак здебільшого використовувався для польотів до Сирії, Лівії та 8 африканських країн. Це всі країни, де приватна армія "Вагнера" за дорученням російського керівництва проводить дестабілізаційні операції.

Санкції проти "кухаря Путіна": що відомо

  • Євген Пригожин перебуває в санкційному списку США, а також в аналогічному списку ЄС. Йому не дозволяють в'їжджати до Євросоюзу, а його активи мають бути заблокованими всередині ЄС.
  • Федеральне бюро розслідувань США оголосило "кухаря Путіна" в розшук, запропонувавши винагороду розміром до 250 тисяч доларів за відомості, які можуть привести до його арешту.