Порошенко пояснив, що питання про дії державних органів України при спробі екс-голови Одеської обласної державної адміністрації Міхеїла Саакашвілі повернутися в Україну перебувають в компетенції Міністерства внутрішніх справ, Державної міграційної служби (ДМС) і Державної прикордонної служби.

Читайте також: Стало відомо, скількох людей Порошенко позбавив громадянства України з початку року

Про це він сказав журналістам під час свого візиту до Харкова.

Що стосується подальших дій, думаю, ці питання перебувають у компетенції Міністерства внутрішніх справ, міграційної служби та прикордонної служби, і ви повинні це питання задавати їм,
– відповів Порошенко на питання, як повинні діяти українські прикордонники, якщо Саакашвілі, як і обіцяв, спробує повернутися в Україну.

Президент вкотре виправдовувався, що не міг не підписати указ про позбавлення екс-президента Грузії громадянства після отримання інформації від Державної міграційної служби України.

"Коли Державна міграційна служба надала в Комісію з питань громадянства документи, які свідчили про те, що при отриманні громадянства була подана недостовірна або сфальсифікована інформація, я повинен був діяти відповідно до закону і Конституції. Будь-які інші кроки були б злочинною бездіяльністю", – зазначив Порошенко.

Читайте також: Порошенко підписав рішення РНБО про біометричний контроль в Україні: подробиці

Нагадаємо, 26 липня стало відомо, що Президент України Петро Порошенко позбавив українського громадянства екс-президента Грузії та колишнього голову Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі. Сам Саакашвілі в цей час перебував у США і з українським паспортом вже не міг повернутись в Україну.

Наприкінці серпня Міхеїл Саакашвілі заявив, що планує повернутись в Україну 10 вересня через пункт пропуску "Краковець", що на кордоні з Польщею.