Про це повідомила прес-служба президента.

Читайте також: Оборонний бюджет і непродовження договору з РФ: що важливого ухвалила РНБО

"Міністерство закордонних справ України має заявити Російській Федерації про бажання України припинити дію Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ, підписаного 31 травня 1997 року, відповідно до статті 40 цього Договору та внести у встановленому порядку на розгляд президентові України проект Закону України щодо припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ", – йдеться у повідомленні.

Також, відповідно до рішення РНБОУ, МЗС має поінформувати Організацію Об’єднаних Націй (ООН), Організацію з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), інші міжнародні організації про бажання України припинити дію Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією.

За словами представниці президента у Верховній Раді, народної депутатки Ірини Луценко, Україна направить ноту Росії щодо припинення договору до 30 вересня.

Також Президентом буде внесений до парламенту відповідний законопроект у відповідності до статті 24 Закону України "Про міжнародні договори України".

28 серпня Петро Порошенко анонсував, що Україна розірве з Росією Договір про дружбу. Тоді він зазначив, найближчим часом МЗС України має представити необхідний пакет документів для припинення договору. Раніше глава комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції та зв'язків зі співвітчизниками Лєонід Калашніков заявив, що розрив договору про дружбу між Україною та Росією не матиме практичного значення.

Що таке договір про дружбу України з Росією? Цей договір було підписано 31 травня 1997 року в Києві. Згідно з його умовами, сторони зобов'язувалися, зокрема "поважати територіальну цілісність та суверенітет" одна одної та "підтверджували непорушність існуючих між ними кордонів".