Агентство Reuters процитувало Міхеїла Саакашвілі під час його перебування у вагоні потягу "Перемишль-Київ", що так і не отримав дозволу перетнути україно-польський кордон у неділю 10 вересня: "Порошенко взяв усіх пасажирів потягу в заручники і розповідає, що ніхто звідси не вийде". І це при тому, що "тут є діти, є звичайні громадяни України, котрі хочуть повернутися додому", – зазначив він.

Читайте також: Повернення Саакашвілі в Україну: як все відбулось

Про це йдеться у статті Наталії Лебідь для сайту "24".

Саакашвілі також заявив, що не збирається влаштовувати "жодних революцій" в Україні. Про це він сказав, рухаючись у напрямку кордону з Україною. "У мене немає планів когось скидати. Мої плани – приїхати і захистити свої права у суді без ексцесів", – підкреслив він. Саакашвілі додав, що "не збирається влаштовувати жодних Майданів", а також висловив переконання, що президент України Петро Порошенко боїться його, передає слова політика Deutsche Welle.

Втім, навіть за бажання Міхеїл Саакашвілі навряд чи зорганізував би Майдан на свою підтримку. "Голос Америки" зібрав думки міжнародних оглядачів, один з яких – Александр Кларксон, викладач лондонського королівського коледжу, відзначив таке:

Саакашвілі вважає поточну ситуацію своїм драматичним поверненням до української політики, але він просто перетворює себе на м'ячик для настільного тенісу для українських політичних сил.

І додав: "Рейтинг Саакашвілі менший за 5%, він не має мережі в українських регіонах, а допомагають йому люди, які хочуть його використати в своїх інтересах. Саакашвілі становить таку ж загрозу для Порошенка, як і будь-який інший безробітний шоумен. Реформаторам краще шукати іншого лідера".

Натомість журналіст Coda Story Наталія Антелава обурюється в своєму Твітері: "Який бардак створив Порошенко. Втрата паспорта виявилась позитивом для політичної кар'єри Саакашвілі".

Її думку поділяє і Метью Купфер, редактор "Громадського", який готовий "битися об заклад" у питанні про те, що "Порошенко тепер шкодує, що позбавив Саакашвілі громадянства. Потенційно саме цим вчинком він відновив політичну кар'єру Міші", – наводить слова Купфера "Голос Америки".

Детальніше читайте у публікації: Повернення Міхо: реакція західних ЗМІ на "прорив" Саакашвілі

Нагадаємо, 10 вересня Саакашвілі перетнув український кордон без перевірки. У Держприкордонслужбі заявили, що у пункті пропуску "Шегині" було масове незаконне порушення державного кордону. Однак прикордонникам не дозволили використовувати зброю при незаконному перетині кордону.

Раніше він планував потрапити в Україну на поїзді "Інтерсіті+". Однак, керівництво "Укрзалізниці" дало команду не рушати потягу з Перемишля, доки Міхеїл Саакашвілі не покине вагон.