Пряма трансляція на
Останні випуски

Порошенко та Ложкін могли збагатитися відмитими оточенням Януковича грошима, – Al Jazeera

Борис Ложкін і Петро Порошенко
Борис Ложкін і Петро Порошенко / Соцмережі

Як повідомляє Al Jazeera, Президент України Петро Порошенко виключив напередодні екс-керівника своєї Адміністрації Бориса Ложкіна зі складу Національної інвестиційної ради, оскільки вони подали запит про розслідування щодо продажу United Media Holdings.

Напередодні з’явилася інформація, що Петро Порошенко виключив Бориса Ложкіна зі складу Національної інвестиційної ради. Відповідний указ навіть з’явився на сайті українського президента.

Читайте також: Олігархи з оточення Януковича обдурили Україну брудною угодою на чималеньку суму, – Al Jazeera

Як йдеться у матеріалі Al Jazeera, сталося це за кілька годин після того, як журналісти ресурсу сконтактувалися із ними щодо історії, яка свідчить, що обидвоє отримали десятки мільйонів доларів від угоди з продажу UMH бізнесменові Сергію Курченку у 2013 році.

Зазначається, що ці гроші були частиною виплати у розмірі 500 мільйонів доларів від Курченка. Як наголошується, цей олігарх грав провідну роль в оточенні колишнього президента України Віктора Януковича.

Такий висновок ресурс зробив завдяки розслідуванню австрійських правоохоронців транзакції у розмірі 130 мільйонів доларів, що стала частиною угоди, яка, за підозрою, могла бути відмиванням грошей.

За даними журналістів, отриманий ними документ вказує нібито на те, що виплачені гроші за UMH надійшли з кредиту, забезпеченого Курченком вкраденими активами. Крім того, аналіз документів реєстру свідчить про те, що через компанію на Британських Віргінських островах Порошенко був у ролі акціонера у день продажу та отримав певні привілеї від цієї угоди, щоправда політик постійно заперечує.

"Отже, якщо він не вийшов заздалегідь із компанії на Британських Віргінських, то в момент продажу Порошенко отримав 15 мільйонів доларів США, потроївши свої початкові інвестиції", – йдеться у матеріалі.

Однак, у коментарі ресурсу представник президента заявив, що той прямо чи опосередковано не володів жодним пакетом акцій компанії United Media Holdings 28 жовтня 2013 року. Відповідно, Порошенко не отримував жодних грошей від продажу. Він додав, що Порошенко продавав свої частки у всіх проектах UMH у 2012 та травні 2013 року, відповідно.

У розслідуванні також мовиться, що Курченко виділив 50 мільйонів доларів на забезпечення вищезазначеного кредиту. Проте раніше стало відомо, шо ці гроші проходили через три кіпрські компанії, які входили до складу величезного "кримінального підприємства", що розікрало та відмило 1,5 мільярда доларів від імені колишнього оточення Януковича.

Читайте також: За посередництва компанії Гонтаревої Янукович вивів з України мільярди, – Al Jazeera

Отже, майже третина грошей, які отримав Ложкін і його інвестори, мають незаконне походження, оскільки їх шахрайським шляхом було виведено з позики, яка забезпечувалася вкраденими грошима. Учасники кампанії своєю чергою вважають, що це є достатньою підставою для подальшого розслідування як в Україні, так і в Австрії.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі