Повідомляється, що цей пакет "передбачає нові цільові заходи та максимізує дію попередніх шляхом усунення лазівок".

Дивіться також Стара схема: як компанії обходять санкції, щоб працювати з Росією

Що відомо про 14-й пакет санкцій проти Росії

Наразі відомо, що серед санкцій – заборона на перевалку російського скрапленого газу, відповідальність операторів ЄС за порушення санкцій дочірніми компаніями й партнерами у третіх країнах.

Європейські чиновники понад місяць не могли домовитись щодо цього пакету

Варто зазначити, що чиновники з 27 країн ЄС обговорювали цей пакет уже понад місяць.

Раніше повідомлялося, що його схвалення затримувала Німеччина.

Зокрема, видання Reuters писало, що коливання Німеччини були частково викликані внутрішніми розбіжностями між її міністерством закордонних справ та канцелярією.

Внаслідок цього перед зустріччю послів з пакету санкцій виключили статтю 12G, також відому як "положення про заборону Росії", яка поширювала б обмеження на дочірні компанії в третіх країнах.

Цей пункт мав змусити дочірні компанії Росії "контрактно заборонити реекспорт у Росію та реекспорт для використання в Росії".

Передбачалося, що замість цього пункту дипломати повинні були розглянути можливість включення нового, який також боровся б з обходом санкцій. Однак яке фінальне рішення прийняли дипломати наразі невідомо.

Також за даними європейського дипломата, на якого посилається Reuters, до запровадження такої заборони Німеччина попросила вивчити його можливі наслідки. Тож теоретично цю міру можуть застосувати пізніше.