Видання з посиланням на власні джерела повідомляє, що 9 липня тимчасово повірена справах США в Україні Крістіна Квін покине Київ. Вона поїде у відпустку та готувати візит президента України у Вашингтон.

Читайте також Держсекретар США сказав, про що найдовше говорили Зеленський та Байден під час першої розмови

Джордж Кент може очолити посольство США у Києві

Співрозмовники видання припустили, що замість Крістіни Квін до Києва може приїхати заступник помічника держсекретаря США Джордж Кент.

За словами одних джерел, це станеться на час відсутності Квін, інші заявляють, що Кент пробуде на чолі посольства до офіційного призначення нового надзвичайного і повноважного посла США в Україні. Це може статися в жовтні – листопаді 2021 року.

Також є припущення, що якщо Кент, який свого часу був активним промоутером з американської сторони створення в Україні антикорупційних органів, очолить навіть на короткий час посольство, боротьба з корупцією отримає потужний імпульс.

Що відомо про Джорджа Кента

  • Кент не лише добре відомий в Україні, він також дуже багато знає про Україну.
  • Працював у посольстві США в Києві 2 каденції. Він вільно володіє українською та російською мовами, знає дані про впливових і заможних людей України. Крім того, Кент добре орієнтується у підводних течіях українського політичного та економічного життя.
  • Під час свідчень у Конгресі у 2019 році заявив, що колишній генпрокурор Юрій Луценко обіцяв помститись колишній пані послу США в Україні Марі Йованович. Також він зазначив, що до кампанії проти дипломатки залучали "порохоботів".