Серед ключових питань перемовин були двосторонні відносини між Україною та Великою Британією та загальна ситуація у Європі та світі.

До теми Джонсон знову несподівано приїхав до Києва і зустрівся із Зеленським

Про що говорили Джонсон та Зеленський

Лідери країн обговорили ситуацію на фронті та наголосили, що потрібно збільшити постачання важкої зброї та систем протиповітряної оборони до України, а також про те, що нашій країні необхідна економічна підтримка.

Передусім це дві важливі речі – оборона й безпека. Ми детально обговорили поточну ситуацію на передовій, на нашому сході, на півдні нашої держави, наші можливості в захисті України від російських окупантів. Маємо спільний погляд на те, як рухатися до перемоги. Тому що саме такий результат потрібен для України – перемога нашої держави,
– розповів Зеленський.

Володимир Зеленський подякував британському прем'єру за розуміння збройних потреб нашої держави та повідомив, що Британія та Україна "почали рухатися" в напрямку забезпечення протиповітряної оборони нашої держави.

Це надзвичайно важливе питання, оскільки абсолютна більшість російських ракетних ударів ведеться по звичайних людях та цивільній інфраструктурі – житлових будинках, школах, лікарнях, університетах, транспорту.

Очевидно, що це має бути одним із першочергових завдань для всіх нас, для наших партнерів – допомогти в захисті від російських ракет. Це буде гарантією життя для людей на більшості нашої території,
– зауважив президент.

Також під час перемовин сторони обговорили підсумки третьої зустрічі у форматі "Рамштайн", де Велика Британія сприяла інтересам України.

І, звісно ж, ще однією темою для перемовин була фінансова та економічна підтримка нашої держави. Не лише фінансова, але й щодо постачань пального та забезпечення підготовки до опалювального сезону.

При цьому Джонсон та Зеленський говорили про те, що дуже потрібно посилити санкційний тиск на Росію, щоб вона дійсно відчула усі наслідки своєї війни. Також необхідно, щоб країна-агресорка компенсувала усі збитки, завдані нашій країні та взяла на себе відповідальність за спровоковану продовольчу кризу, яка наразі виникла у всьому світі.

Лідери вже обговорюють відбудову України після перемоги

Глава держави зауважив, що немає жодних сумнівів у тому, що Україна переможе у війні з Росією. Тож, окрім постачань зброї та санкційних питань, Джонсон та Зеленський обговорювали можливості відбудови країни після війни та гарантії безпеки для нашої держави.

Наші переговори з Борисом Джонсоном сьогодні, як і завжди, були максимально щирими та предметними. Говорили про необхідність збільшення постачання важкої зброї та систем протиповітряної оборони, економічну допомогу, санкційний тиск на агресора, гарантії безпеки для нашої держави. Готуємося до відбудови України після нашої перемоги. Сумнівів, що ми її здобудемо, у нас немає,
– повідомив Володимир Зеленський.

Натомість Борис Джонсон відзначив героїзм та сміливість ЗСУ і зауважив, що за 114 днів повномасштабної війни проти України росіяни не досягли тих цілей, які визначили для себе на перший тиждень.

Він запевнив, що Велика Британія хоче забезпечити Україні стратегічну витривалість й пообіцяв, що його країна посилюватиме світову дипломатичну коаліцію на підтримку нашої держави та на посилення санкцій проти країни-агресорки.

Прем’єр-міністр Великої Британії запевнив, що його країна продовжить надавати Україні озброєння та організовувати підготовку військових для його застосування.

Український народ і ЗСУ зможуть завдяки цьому зробити те, що хочуть насправді зробити українці, а саме – вигнати агресора з України,
– сказав Джонсон.

При цьому він зауважив, що Україна не повинна йти на будь-які компроміси з агресором, якщо не хоче цього.

Візит Джонсона до України: фото Офісу Президента

Британія продовжує підтримувати Україну

  • Зауважимо, що це вже другий візит Бориса Джонсона до України після 24 лютого. Загалом британський прем'єр став першим лідером країн G7, який відвідав Україну після початку повномасштабного вторгнення Росії.
  • На початку червня Джонсон анонсував черговий пакет військової допомоги для України й повідомив про передачу Україні реактивних систем залпового вогню M270, які вражають цілі на відстані 80 кілометрів з високою точністю.

До теми – пресконференція Джонсона та Зеленського: дивіться відео