Коли відступлять заморозки, у коментарі 24 Каналу розповіла синоптикиня Укргідрометцентру Наталія Птуха.

Дивіться також Дещо потепліє, буде невеликий дощ та заморозки: прогноз погоди в Україні 11 травня

В Україну йде потепління

Наталія Птуха зазначила, що ситуація доволі-таки оптимістична. Хоча цієї ночі у частині регіонів ще дошкуляли заморозки, втім, більше вони не очікуються.

З 12 травня у нічні години вже +3...+10, без всіляких заморозків. На узбережжі морів навіть до +13 може бути,
– прогнозує синоптикиня.

Натомість вдень четверга +12...+17. На Закарпатті навіть до 21 градуса тепла. Далі, з 12 – 13 травня по всій території України вже +17...+22. Лише на Прикарпатті та в Криму дещо прохолодніше. Там очікується 14 – 19 градусів.

Зауважимо, що, за словами, синоптикині, стрімкого потепління у травні все ж не буде. Та й про значну спеку ще не йдеться.

В горах ще лежить сніг

Попри обіцяне потепління, холодно в горах. Ба більше, напередодні в Карпатах випало цілих 5 сантиметрів снігу. І це в травні. Кадрами засніжених гір поділилися рятувальники.

Присипало 8 травня гору Піп Іван Чорногірський. У ДСНС зазначали тоді, що біля підніжжя хмарно та є туман. Також повідомили про північно-східний вітер з поривами до 8 метрів на секунду. До слова, тоді температура повітря була низькою та сягала 4 градусів морозу.

Нагадуємо, що перед походом у гори слід звертати увагу як на прогнози погоди, так і на попередження від рятувальників. Вони, з урахуванням погодних умов, можуть давати рекомендації для тих, хто планує підкоряти гірські вершини. Будьте обережними, слідкуйте за погодою та пам'ятайте, що ваша безпека у ваших руках.