Таку думку сайту "24" висловив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.

При цьому, як зауважує політолог, примітно, що Росія не зовсім розуміє всю серйозність ситуації. З грошима РФ і інтелектуальними здобутками російські юристи, на його думку, могли б бути більш сильнішими.

Багато російських юристів розлінилися в силу закритості судової системи РФ, де все вирішує тільки телефонне право і політичний вплив. Тому їм важко працювати на міжнародній арені. Адже в суді ООН політично росіяни не зможуть вирішити питання. Те, що вони почали гратися у фейки, з ними потім зіграє злий жарт,
– переконаний Давидюк.

Водночас наголошує він, для України теж існує ризик – Києву не варто розслаблятися, аби не програти справу, як свого часу це сталося з Грузією зі схожим позовом. Тому треба ретельно збирати доказову базу.

Крім того, на переконання Миколи Давидюка, Україні треба думати вже зараз, що потім робити з рішенням Міжнародного суду та визначитись, яким чином вимагати репарації від Росії.

"Знищена інфраструктура, бізнес, убиті люди. Тому Києву треба проектувати, як з Росії вибивати гроші. Це не суд заради суду. В РФ багато закордонної нерухомості. Посольства, які вони "віджали" в СРСР. Ці рішення треба переводити в тверду валюту. Росія має заплатити за свою агресію. Це має стати уроком для наступних поколінь російських політиків", – наголошує Давидюк.

Україні, вважає експерт, треба ухвалювати рішення, щоб завдати удар по самому Путіну. Експерт нагадує: Путін у фільмі, присвяченому річниці анексії Криму, підписується під тим, що він головний організатор окупації півострова.

Був схожий приклад, коли Саддам Хусейн анексував Кувейт і за це поплатився. Тому фільм про анексію Росією Криму – це явка з повинною. Не треба ворога абстрагувати. Потрібно називати прізвища і завдавати персональних ударів,
– говорить політолог.

Треба піднімати весь комплекс проблем, підкреслює Давидюк. Порушення прав людини в Криму – важлива, але не найголовніша проблема. Головне, що півострів окупований. А порушення прав – це наслідок окупації.

Нагадаємо, 16 січня 2017 року Петро Порошенко доручив МЗС України передати позов до Міжнародного суду ООН в Гаазі щодо порушення Росією Конвенції ООН щодо протидії фінансування тероризму та Конвенції щодо ліквідації усіх форм расової дискримінації.

З 6 по 9 березня у Міжнародному суді ООН в Гаазі, проходять слухання у справі "Україна проти Росії". Рішення про введення тимчасових заходів щодо Росії Міжнародний суд ООН винесе до кінця квітня.

Більш детально про суд в Гаазі читайте в матеріалі: Україна проти Росії: на що наша держава може розраховувати в Гаазькому суді?