Під час брифінгу речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі прокоментував це питання. За його словами, відвоювання Криму можливе.

Читайте також Генасамблея ООН прийняла оновлену резолюцію щодо Криму: хто проголосував проти й підтримав Росію

Чи стримуватимуть Україну від повернення півострова

Кірбі, говорячи про можливий український наступ на півострів зазначив, що Крим – це Україна.

Саме українські сили вирішують, як проводити операції всередині своєї країни,
– сказав представник Білого дому.

Крім того, Кірбі засудив сьогоднішні ракетні удари Росії, спрямовані на цивільну інфраструктуру. Він зазначив, що "Росія знову намагається нагнати страх на український народ і ще більше ускладнити для нього майбутню зиму".

США анонсували надання військової допомоги

Кірбі підтвердив надання пакета військової допомоги Києву, не розголошуючи подробиць. Речник обмежився тим, що Україні нададуть засоби протиповітряної оборони.

Тим часом в Україну надійшов перший транш 53-мільйонного пакета допомоги США на енергетичне обладнання, яке включає обладнання, необхідне для екстреного ремонту постраждалих від російських бомбардувань енергетичних інфраструктур.

Як Україна може повернути Крим: оцінка Залужного

  • Валерій Залужний впевнений, що Україна поверне Крим, якщо просунеться на кілька кілометрів вглиб фронту. Щоб дістатися до кордонів Криму, ЗСУ потрібно подолати відстань у 84 кілометри до Мелітополя.
  • Головнокомандувач запевнив, що контроль над Мелітополем дав би повний вогневий контроль над наземним коридором. Адже, за словами військового, з Мелітополя ЗСУ вже можуть обстрілювати Кримський перешийок. Але це можливо лише тоді, коли Україна отримає відповідні ресурси від західних партнерів.
  • З озброєнням, яке наразі є в України, ЗСУ не можуть проводити нові великі операції, хоча над цим вже працюють.