Таку думку висловив політичний експерт Анатолій Октисюк, передає "Главред".

Читайте також: Там буде просто Росія, – Портников про майбутнє Донбасу

За його словами, питання щодо повернення Донбасу до складу України може зрушити з мертвої точки лише після президентських виборів в Україні.

"Але водночас все буде залежати від геополітичне кон'юнктури. Раніше ніж у 2019-2020 роках розраховувати на якісь поступки та просування щодо цього питанню не варто", – зауважив експерт.

Щодо статусу деокупуваних територій Сходу України з точки зору задоволення як української, так і російської сторони, то він наголосив на принципових розбіжностях між Києвом і Москвою.

Росію влаштує тільки такий варіант – статус федералізації цих регіонів на правах суб'єктів або окремих адміністративно-територіальних одиниць з особливими повноваженнями. Для України найбільш прийнятним варіантом є відновлення взаємин із цими територіями в такій самій формі, в якій вони були до Майдану. Наразі жодних особливих статусів або автономій, спеціальних пільгових умовах не повинно бути ні для яких територій", – підсумував Октисюк.

Нагадаємо, раніше командувач Об’єднаних сил Сергій Наєв зазначав, що війна на Донбасі завершиться, коли всі складові (комплекс військових, політичних, економічних і дипломатичних заходів) щодо реінтеграції краю буде реалізовано. Водночас він додав, що Операцію Обєднаних сил можна вважати завершеною, коли кожен клаптик української землі буде звільнено.