Про це повідомив голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук, передає ТСН. Рятувальникам вдалось евакуювати понад 100 людей, з них – 24 дитини.

На часі Вулиці у Чернівцях та селах Буковини перетворилися на бурхливі ріки: приголомшливі відео

У селі Лунка від евакуації відмовились 13 домогосподарств. Людей просять залишити свої будинки, однак, вони посилаються на свій досвід великої повені 2008 року. Запевняють, що їхні будинки не затопить, а якщо і буде підійматися вода, то вони підіймуться на другий поверх.

За словами Осачук, критична ситуація зараз на Калинівському ринку у місті Чернівці, який повністю затопило. Гідрометеорологи прогнозують, що після обіду вода може піднятися ще на півтора метра і затопити наступні квартали.

Влада готова евакуйовувати людей у разі потреби, наголосив голова Чернівецької ОДА, а соціальні виплати насамперед будуть спрямовані у населені пункти, які найбільше постраждали від паводків.

Дивіться відеозвернення Сергія Осачука:

Наслідки негоди у Чернівцях

  • Потужна злива перетворила чимало міських вулиць на річки. Зокрема, вулиці Хотинську, Руську, Калічанку та інші.
  • Станом на 1 годину ночі 24 червня вода у річці Прут піднялася вже на понад 5 метрів та дісталася ринку "Добробут" і "Калинівського ринку".
  • У Чернівецькі області станом на 24 червня підтоплено 16 населених пунктів, затопило 61 житловий будинок, у воді 257 підвалів та 507 присадибних ділянок. Відселено 95 людей, серед яких 22 – діти.