На жаль, всеукраїнські повітряні тривоги – не нове явище для українців. Однак тепер причиною тривог є загроза ударів гіперзвуковими ракетами "Кинжал".

Зверніть увагу Росія готує теракт на Білоруській АЕС, – розвідка

Чому тривога лунала по всій країні

У Генштабі Збройних Сил України підкреслили, що Білорусь, як співучасниця війни проти нашої держави, надає Росії свій повітряний простір для завдання ракетних та авіаційних ударів. Зокрема над Білоруссю щодня літають російські літаки.

Однак серед них є Міг-31к – носій гіперзвукових ракет "Кинжал", які здатні вражати цілі по всій території України. Цей літак часто піднімається у повітря з аеродрому Мачулищі в Білорусі.

Через таку загрозу по всіх областях доводиться оголошувати повітряну тривогу. Зокрема 20 листопада тривога тривала понад 1,5 години.

"Кинжали" важко збивати

Гіперзвукові ракети "Кинжал" є важкою ціллю для української ППО. Найперше, через швидкість, з якою ці ракети здатні долетіти до цілі. Крім того, як відзначав речник Повітряних сил Юрій Ігнат, запуск "Кинжалів" важко відстежити. Також в України недостатньо засобів для ефективного перехоплення таких ракет.

Варто переглянути – ЗСУ попередили про загрозу провокації з Білорусі: дивіться відео