Через пожежу в Нант виїхали прем'єр-міністр Франції Жан Кастекс, глава МВС Жеральд Дарманен і міністр культури Розлін Башло. Про це повідомляє французький телеканал BFMTV.

До теми Пожежа в соборі Нанта: вже повністю згорів орган XV століття, Макрон звернувся до французів

Що відомо про пожежу в кафедральному соборі святих Петра і Павла

  • Пожежа почалася близько 07:30 за місцевим часом (08:30 за Києвом). Загоряння було неконтрольованим, вогонь швидко поширився будівлею.
  • За даними телеканалу BFMTV, пожежу гасили весь день. На місці працювали понад сотня рятувальників. Ліквідували пожежу лише ближче до вечора.
  • Поліція вже порушила кримінальну справу. Наразі правоохоронці підозрюють навмисний підпал церкви. За попередніми даними, невідомі зловмисники підпалили собор одразу в кількох точках.
  • Вже відомо, що повністю згорів старовинний орган XV століття. Його не вдалося врятувати. Такоє згоріла значна частина внутрішнього оздоблення храму, а його міцність – порушена.
  • На відео з місця події видно дим, що виходить зсередини собору. За словами очевидця пожежі, він прокинувся від гучного биття в дзвони, а коли виглянув у вікно, то вже побачив палаючий собор.

Реакція Макрона

Президент Франції Еммануель Макрон звернувся до французів через пожежу в знаменитому соборі Святих Петра і Павла в Нанті. Він закликав пожежників здійснити все можливе, щоб врятувати його.

Дивіться відео пожежі в соборі в Нанті:

Ще одне відео з пожежі:

Що відомо про Собор Святих Петра і Павла в Нанті

  • Його почали будувати ще в 1434 році і зводили 457 років – до 1891. Це одна з найбільших готичних церков Франції. Вона всього на шість метрів нижча від знаменитого Собору Паризької Богоматері.
  • До цього кафедральний собор горів під час післявоєнної реставрації в 1972 році. Тоді сильна пожежа почалася під дахом. Полум'я зруйнувало значну частину конструкцій. Через це собор закрили на три роки, а потім почалася реставрація.
  • До вересня 2008 року священне місце знову отримало середньовічний вигляд.

Де розташований Нант: