Площа пожежі склала близько 300 квадратних метрів. Причини загоряння поки що невідомі. "Прильотів" та звуків вибухів в Одесі цієї доби не було.

До теми Складний шлях порятунку від голоду: з порту Одеси вийшло перше судно із зерном

Горить історичний будинок

Усі фото та відео свідчать проте, що палає прибутковий будинок Шестопала-Чернігова-Паппе, розташований рівно на перехресті вулиці Катеринської та Жуковського.

Пожежа на даху виникла 1 серпня о 09:38. Станом на 10:25 площа пожежі склала близько 300 квадратних метрів. Підрозділи ДСНС евакуювали 30 мешканців будинку. За попередньою інформацією, жертв та постраждалих немає.

Пожежа в центрі Одеси: фото ДСНС

Станом на 12:00 пожежу в п'ятиповерховому будинку з мансардним поверхом досі не загасили – це дуже складно через специфічне планування та обмежений доступ до деяких приміщень. На місці працюють психологи ДСНС.

Складність гасіння полягає в складному плануванні будівлі та відсутності доступу до більшості приміщень. Рятувальники працюють в складі ланок газодимозахисної служби в апаратах для захисту органів дихання та зору, на ліквідацію пожежі та пошук людей в приміщеннях,
– мовиться в повідомленні.

Відомо, що на горищі розміщена незаконна мансарда

Вже понад 10 років жителі будинку скаржаться на незаконну мансарду на горищі, яка перевантажує старовинний будинок та сприяє тому, що мешканців верхніх поверхів регулярно затоплює. Стіни у квартирах йдуть тріщинами, а місцями обвалюється стеля. Цю проблему журналісти з "Думская" висвітлювали ще у 2015 році.

Нагадаємо, що вночі 28 липня на території Одеського морського порту сталася пожежа. Вона також не була пов'язана із обстрілами.

До теми – як судно з зерном та кукурудзою вперше вирушило з українського порту: дивіться відео