Як розповів міністр інфраструктури Олександр Кубраков, судно RAZONI, яке рухається під прапором Сьєрра-Леоне, вийшло з порту Одеси о 09:15. Воно попрямує визначеним безпечним коридором, передбаченим підписаною напередодні угодою у Стамбулі.

Важливо Кубраков пояснив, у якому випадку "зернова угода" буде зупинена

Безпеку коридору підтвердили наші партнери-гаранти – ООН та Туреччина. На борту RAZONI – 26 тисяч тонн української кукурудзи.

Кубраков наголосив, що сьогодні Україна разом з партнерами робить черговий крок до запобігання світовому голоду. Розблокування портів дасть щонайменше 1 мільярд доларів валютного виторгу для економіки та можливість для аграрного сектору спланувати посівну наступного року.

Ми вдячні партнерам, які попри складнощі не зупиняли роботу з підготовки до експорту. Разом з представниками ООН та Туреччини вже напрацьовані внутрішні операційні регламенти. Зі свого боку Україна зробила все, аби відновити роботу портів та всіх залучених підприємств. Це був складний шлях тривалістю 3 місяці,
– додав міністр.

Він зауважив, що увесь цей час процес перемовин та погодження безпекових питань контролювався Президентом України Володимиром Зеленським.

Судно RAZONI вийшло з порту Одеси / Фото Олександра Кубракова та ВМС ЗС України

"Я вдячній Збройним Силам України за можливість вести переговори на українських умовах. У портах Одеси ще 16 суден вже чекають на свою чергу. Це ті судна, які були заблоковані з початку повномасштабного вторгнення росії. Паралельно отримаємо заявки на прибуття нових суден для завантаження агропродукцією", – підсумував Кубраков.

Вже у найближчі тижні Україна за підтримки партнерів планує вийти на повну потужність перевалки сільськогосподарської продукції.

У Військово-Морських Силах ЗСУ додали, що разом з побратимами у складі угрупувань докладають усіх зусиль з забезпечення безпеки судноплавства для подолання продовольчої кризи.

Реакція Офісу Президента

Глава ОП Андрій Єрмак вже відреагував на вихід першого судна з продовольством з порту Одеси.

Україна лишається гарантом продовольчої безпеки. Мрії диктаторів про світовий "голодомор 2.0" не мають стати реальністю,
– підкреслив він.

Угода про вивезення українського зерна: головне

  • Через повномасштабне вторгнення росії в українських портах опинилися заблокованими тонни зерна, призначені для експорту. Через це світові загрожувала продовольча криза. Тому Україна, Туреччина та ООН підписали угоду для експорту українського зерна Чорним морем.
  • Однак уже наступного дня окупанти атакували порт "Одеса". Вони намагались поцілити у зерносховище, проте їм це не вдалось. росія відхрещувалася від атаки, але потім представниця ворожого мзс марія захарова визнала, що за ударом стоїть саме країна-агресорка.
  • У МЗС України назвали обстріл з боку окупантів – "плювком путіна в обличчя генсека ООН та Ердогана". Вже 27 липня у Стамбулі відкрили Спільний координаційний центр. Центр діє на території Університету національної оборони.

Вас може зацікавити – бізнесмен Вадатурський, який розробляв маршрути експорту зерна, загинув унаслідок обстрілу Миколаєва: дивіться відео