Лісові пожежі там вже тривають не один тиждень. Росіяни скаржаться, що ніхто не ліквідовує загоряння і вони вимушені продовжувати жити та працювати в таких екстремальних умовах.

Дивіться також Кремль погрожує "фатальними наслідками": що для України означає дозвіл на удари по Росії

Лісові пожежі у Росії

Рослісгосп повідомляє, що станом на 3 червня у Забайкальському краї було зафіксовано 28 пожеж загальною площею 69,3 тисячі гектарів, у Бурятії – 10 загорянь на 34,1 тисячі гектарів. Сумарна площа лише цих загорянь дорівнює майже половині площі Москви. Причиною пожеж стала суха гроза.

У двох російських регіонах введено надзвичайний стан. У Бурятії запровадили повну заборону відвідування лісів. Як стверджують у рослісгоспі, це допоможе впоратися з пожежами, адже дозволить швидше залучити додаткові сили та засоби, а також спростить компенсацію витрат на гасіння.

Також район Бурятії, у якому горять ліси, страждає ще й від затоплень.

Водночас місцеві говорять, що пожежі ніхто не гасить. Зокрема, попри пожежу свою роботу продовжують машиністи російської залізниці. У мережі навіть завірусилося відео, як у Бурятії потяг їде крізь палаючий ліс. Він лісного загоряння навколо летять іскри, а дорогу навколо огорнув дим.

У Бурятії спалахнули потужні пожежі: дивіться відео

Пожежі у Росії

  • У понеділок, 3 червня, вогонь охопив склад паливно-мастильних матеріалів у Кіровському районі Новосибірська на вулиці Оловозаводська. За даними МНС, вогонь охопив площу 4 500 квадратних метрів, пожежникам нібито вдалося локалізувати спалах.
  • У неділю, 2 червня, пожежа спалахнула на нафтопереробному заводі "Лукойла" в Ухті. За данними росЗМІ, тоді загинуло двоє людей, ще одна особа постраждала. Попередньо, чоловіки проводили роботи на одному з резервуарів.
  • У п'ятницю, 31 травня, в Амурській області Росії зійшов з рейок вантажний потяг, який перевозив вугілля. Водночас у лісі поряд з залізницею почалася пожежа площею 200 квадратних метрів.За офіційною версією, машиніст не впорався з керуванням на повороті.