Секретар комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко заявив у ефірі Радіо NV, що народні депутати розробляють проєкт закону, який розширить права ТЦК та СП. Його планують підготувати до кінця 2023 року, пише 24 Канал.

Дивіться також Тричі ігнорував "бойові" повістки: як підприємець з Вінниччини пояснив свою поведінку на суді

Верховна Рада планує розширити права ТЦК та СП

Зараз багато питань з боку ТЦК і з боку тих громадян, кого вони намагаються мобілізувати. По факту ТЦК не має жодних прав зупинити людину, вручити їй повістку, витребувати в неї документи. Поліція іноді відсторонюється від цього, щоб не стати якимось центром скандалу, щоб людину не притягати. І можна зрозуміти й поліцейських, й ТЦК, в яких стоять плани, й людей, яких незаконно намагаються притягнути. Але у яких є відповідальність, відповідно до Конституції, – захищати країну,
– заявив Костенко.

За його словами, вони разом з Міноборони та Генштабом ЗСУ розроблять до кінця 2023 року проєкт закону, який розширить права співробітників військкоматів.

Якщо за проєкт закону проголосують, то ТЦК та СП отримають нові права. Зокрема, за словами Костенка, наскільки він пам'ятає, то співробітники ТЦК зможуть:

  • вести й аудіо, й відеозаписи;
  • перевіряти приписні;
  • перевіряти документи.

Дивіться також На Львівщині працівники ТЦК зможуть перевіряти документи у військовозобов'язаних

Що цьому передувало

  • На спільній пресконференції з президентом Латвії Едгарсом Рінкевичсом 24 листопада Володимир Зеленський заявив, що доручив міністру оборони Рустему Умєрову, головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному та іншим міністерствам розробити комплексний план щодо мобілізації військових.
  • Верховний Головнокомандувач ЗСУ запевнив, що комплексний план з цього питання буде на наступному тижні.
  • До речі, голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія говорив у листопаді, що до нового року Верховна Рада може проголосувати за об'ємний законопроєкт, який регулює окремі питання мобілізації та демобілізації.
  • За словами нардепа, мовиться про те, щоб "збільшити потужність ТЦК з точки зору мобілізації", а також про створення "матриці мобілізації та демобілізації", складання всіх умов в одну таблицю і врегулювання цих питань.