Правку про демобілізацію військових через 36 місяців служи було вилучено із закону. Відповідне голосування провели у Верховній Раді.

Дивіться також Законопроєкт про мобілізацію прийнято в цілому в другому читанні

"За" – 227 депутатів

Рішення забрати правку про демобілізацію військових через 26 місяців служби ухвалили під час розгляду нового закону про мобілізацію.

"За" проголосувало 227 депутатів. Раніше повідомляли, що це будуть розглядати. Після тривалої роботи над правками до відповідного законопроєкту його прийняли у другому читанні. Це сталося 11 квітня.

Чому правку про демобілізацію вилучили

  • Норми щодо демобілізації військових будуть розглянуті в окремому законопроєкті. Це було зроблено через побажання від Генштабу ЗСУ та оперативну ситуацію на фронті.
  • Таке рішення ухвалили через те, що Комітет із питань нацбезпеки та оборони рекомендував розробити протягом восьми місяців новий законопроєкт про демобілізацію.
  • У новому законопроєкті мають бути враховані всі можливі сценарії на фронті, щоб не допустити послаблення обороноздатності держави.
  • Побажання Генерального штабу були враховані, адже там розуміють оперативну ситуацію. Важливо не допустити послаблення Сил оборони, адже триває ескалація конфлікту.