Напередодні британські ЗМІ повідомляли, що Ріші Сунак, як очікується, 22 травня оголосить про рішення призначити дострокові парламентські вибори. На тлі цього голова МЗС Британії Девід Кемерон навіть був змушений перервати візит до Албанії, інформує 24 Канал.

Дивіться також Лондон заявив, що Китай працює над тим, щоб надати летальну зброю Росії

Сунак оголосив проведення дострокових парламентських виборів

За словами британського очільника уряду, він зустрівся з королем Британії й попросив його про розпуск парламенту. Зауважимо, що це формальна процедура, яка потрібна для оголошення дострокових виборів.

Король задовольнив це прохання,
– заявив прем'єр-міністр Великої Британії.

Під час цього звернення Ріші Сунак також розповів про досягнення його уряду, зокрема звернувши увагу на покращенні економічної ситуації та заходах, здійснених для обмеження нелегальної міграції.

Критично важливий момент для Британії

Водночас чинний очільник британського уряду звинуватив головну опозиційну Лейбористську партію та її лідера Кіра Стармера. Головна проблема полягає у "відсутності плану" керування країною.

Зараз для Британії настав момент обрати своє майбутнє. Вирішити, чи хочемо ми спиратися на досягнутий прогрес, чи ризикуємо повернутися до вихідної точки без плану і впевненості,
– наголосив Сунак.

Однак ЗМІ припускають, що Консервативна партія Британії, яка перебуває при владі, хоче скористатись нинішнім позитивним становищем в економіці на виборах, побоюючись ще більшого падіння рейтингів до осені.

Раніше у Консервативній партії Британії назрівав бунт

  • Наприкінці 2023 року британські ЗМІ повідомляли, що у Великій Британії не виключали, що на посаду прем'єр-міністра може повернутися Борис Джонсон. Так, у Консервативній партії назрівав бунт, внаслідок якого крісло під Ріші Сунаком може серйозно похитнутися.
  • Згідно з тодішніми соціологічними дослідженнями, на майбутніх виборах у 2025 році лейбористи можуть отримати вдвічі більше голосів. Мовиться про 41 – 45% для лейбористів і 22 – 29% для консерваторів.
  • На той момент Бориса Джонсона не повернули на посаду лише через те, що в нього відсутній мандат. Також йшлося про те, що заміна Ріші Сунака на іншого політика з Палати громад "швидше погіршить, ніж поліпшить" ситуацію.