Про відставку Пашинян заявив в ефірі вірменських телеканалів ввечері 16 жовтня, передають "Новини Вірменії".

Читайте також: Що змінилось у Вірменії після Оксамитової революції

Зробив він це після того, як парламентські сили запевнили його у відсутності намірів висувати свого кандидата на крісло глави уряду, а з партією "Процвітаюча Вірменія" навіть підписали відповідний меморандум,
– пишуть у виданні.

Тепер в разі дотримання домовленостей, Національні Збори Вірменії розпустять, країну чекатимуть дострокові вибори. Наразі орієнтовною датою їх проведення називають 9 грудня.

Додамо, що раніше, 11 жовтня, Пашинян вже заявляв про свій намір піти з посади.

Нагадаємо, 8 травня, після майже місяця акцій протесту лідера опозиційного руху "Елк" Нікола Пашиняна обрали прем'єр-міністром Вірменії. Він став главою уряду із другої спроби. Вперше його намагалися обрати 1 травня, проте тоді у парламенті не назбиралося достатньої кількості голосів.

2 жовтня у Єревані влаштували великий мітинг біля будівлі вірменського парламенту на заклик Пашиняна. Це сталося після того, як парламент схвалив зміни до закону "Про регламент національних Зборів", які дозволять депутатам застрахуватися від можливого розпуску парламенту.

Після цього прем'єр Пашинян підписав указ про звільнення з займаних посад міністрів від партій "АРФ Дашнакцутюн" і партії "Процвітаюча Вірменія".