Водночас очільниця уряду Фінляндії підтримала цю ідею. Сам Моравецький заявив, що через війну в Україні необхідно вжити більш жорстких заходів проти Росії.

Важливо Що найбільше б'є по економіці Росії: пояснення економіста

Польща та Фінляндія планують просувати конфіскацію активів на наступному саміті ЄС. За словами польського прем'єр-міністра, конфісковані кошти мають бути використані на користь України.

Ми повинні вдарити по Росії сильніше, ніж вона очікує,
– підкреслив Моравецький.

Глава уряду Фінляндії підтримала пропозицію свого колеги. Марін висловила сподівання, що Європейська комісія знайде правові рішення для імплементації цих заходів.

Окрім того, прем'єри обговорили:

  • майбутнє членство Фінляндії в НАТО,
  • актуальні питання ЄС та двосторонні відносини.

Що відомо про конфіскацію російських активів

За останніми даними, на тлі російського вторгнення в Україну Європейський Союз заморозив російських активів на суму 68 мільярдів євро. В ЄС обговорюють створення механізму конфіскації цих активів на користь України, але так, щоб не порушувати право власності.

Зауважимо, що український уряд ще 5 серпня затвердив рішення про передачу на користь держави низки російських активів. Мовиться про майно та активи, які належать:

  • російській державі,
  • підсанкційним громадянам та компаніям із Росії,
  • російським банкам.

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, загалом пропонується конфіскація 903 російських об'єктів. Гроші, які вдасться вилучити, підуть на оборону та відновлення України.

Варте уваги – В Україні арештували активи Росії та Білорусі: дивіться відео