Вочевидь, цивілізовані країни серйозно налаштовані покарати Росію за її агресивну політику. Про це 24 каналу розповів економіст Олег Пендзин.
Зверніть увагу Європарламент може визнати Росію спонсоркою тероризму: які це матиме наслідки
Експерт зазначив, що економіка Росії з початку війни отримала низку ударів, які суттєво знижують її потенціал.
Якщо хронологічно на все дивитися, то по економіці Росії спочатку вдарив "шостий пакет" ЄС. Потім "восьмий пакет" – це ідея встановлення "максимальної ціни". Потім саміт G7, який підтримав цю ідею. Потім спільна заява G7 і Австралії. Зараз – це G20, де вже сформували свою позицію,
– пояснив економіст.
За його словами, треба розуміти, що Європа та США – це найбільші ринки світу і їхня позиція є вирішальною у багатьох моментах для Росії.
"Торговельні війни нікому не потрібні. Якщо хтось потрапляє під вторинні санкції – то втрачає свою позицію на найбільших ринках, на які постачає власну продукцію. А це спричиняє безробіття, падіння ВВП, падіння доходів населення. Це веде до зміни політичного керівництва", – додав аналітик.
Які впливи на російську економіку мають санкції: дивіться відео
На його думку, якщо політик будь-якої країни хоче втриматися на своїй посаді й переобратися на наступний термін, йому треба бути дуже обережним в таких речах, тому що "виборець першочергово рахує гроші у своєму гаманці".
"Гроші – це зарплата, виробництво у твоїй країні, це експорт в ті регіони, які є найбільш потужними ринками, а це Європа і США. Тому на сьогодні не стільки є важливою, а є серйозною спільна позиція європейських країн та американців щодо тиску на Росію", – резюмував Пендзин.
Читайте також Ізоляція Росії та історична промова Зеленського: чи збулись очікування України від саміту G20
Вас також може зацікавити – хто допомагає Росії обходити санкції: дивіться відео
Санкції проти Росії: останні новини
- У війні проти України окупанти посилили удари по цивільних цілях. Через це Європарламент 23 листопада розгляне резолюцію про визнання Росії держави, яка спонсорує тероризм.
- Санкційні обмеження стосовно російської нафти один із найважливіших етапів боротьби з Росією. Зокрема, у ЄС готові до наступного кроку вже з грудня.
- Також стало відомо, що у ЄС заморозили російські активи на майже 70 мільярдів євро.