Прес-конференцію, яку на Банковій анонсували лише за день до проведення, Порошенко назвав "Виклики-2018".

Дивіться також: Прес-конференція Петра Порошенка: відео і головні цитати

Отож, про що за дві години глава держави встиг поговорити з представниками ЗМІ.

Про роботу Ради

На початку свого виступу Порошенко заявив, що вже найближчими днями чекає від Верховної Ради прийняття важливих рішень, зокрема й по кадрових питаннях.

"Мова йде про голосування за голову НБУ", – уточнив Порошенко, додавши, що також повинні бути призначені новий склад Центральної виборчої комісії, омбудсмен з прав людини та голова Рахункової палати.

До кінця поточної сесії Президент очікує, що парламент ухвалить закон про Антикорупційний суд.

Водночас Порошенко запевнив, що розпускати Верховну Раду не збирається, бо її роботою на минулій сесії він задоволений.

Прес-конференція Петра Порошенка

Прес-конференція Петра Порошенка 28 лютого

Про миротворців на Донбасі

Порошенко пояснив, на яких умовах вимагатиме розміщення на Донбасі миротворчої місії ООН.

Ми будемо дотримуватися мінських домовленостей і наполегливо домагатися розміщення миротворчої місії Організації Об'єднаних Націй на прийнятних для України умовах.

Він висловив сподівання, що після президентських виборів у Росії, які заплановані на 18 березня, відновляться переговори щодо миротворців ООН на Донбасі на вищому рівні в "нормандському форматі".

Водночас одним з головних пріоритетів у 2018 Порошенко називає посилення української армії і запевнив, що й надалі залишається прихильником мінських домовленостей.

Про відпочинок на Мальдівах

Під час прес-конференції Порошенкові поставили й кілька незручних запитань, зокрема про його різдвяний відпочинок на Мальдівах.

Президент запевнив, що літав на острови за своїм паспортом та за своїм прізвищем і з відповідною реєстрацією у прикордонників.

Відповідно до Конституції Президент не має права нікому передавати свої обов'язки. Тому 24 години на добу майже чотири роки я перебуваю на зв'язку, виконуючи функції президента, функції Верховного Головнокомандувача і на початку січня я цих обов'язків нікому не передавав. У президента України немає відпусток, оскільки відповідно до Конституції він не може доручити виконання своїх обов'язків нікому,
– ухильно відповів Порошенко на питання про розкішну відпустку.

Він додав, що з державного бюджету не витратив на неї жодної копійки.

"І літак, і готель я оплачував зі свого банківського рахунку. В поданій декларації ви матимете змогу у цьому переконатись. Наголошую, що на це не було витрачено жодної копійки з державного бюджету, а кошти були задекларовані і сплачені усі податки", – запевнив Порошенко.

Прес-конференція Петра Порошенка

Прес-конференція Петра Порошенка

Про вибори і свою участь в них

Відповідаючи на питання про майбутні президентські вибори, Порошенко відзначився гучною заявою про те, що "не програв у своєму житті ще жодної виборчої кампанії".

Хоча конкретної відповіді на питання про те, чи братиме участь у президентських виборах він не дав.

Я точно 100% буду брати участь у президентських виборах. Як виборець. Точно буду голосувати і буду голосувати в Україні, в Києві. Можу назвати адресу виборчої дільниці – це буде Будинок офіцерів,
– ухильно відповів Порошенко.

Проте Порошенко не упустив нагоди "вколоти" свою потенційну суперницю на виборах Юлію Тимошенко і згадав про її недавнє фото з російським послом.

Про зброю зі США

Порошенко анонсував, що перші поставки озброєння зі США повинні відбутися вже через кілька тижнів.

"Ми говоримо про безліч поставок, починаючи з антиснайперських комплексів... Ще Україна має отримати засоби електронної боротьби, протиповітряної оборони і багато інших видів озброєння".

Про звільнення полонених

Я планую, що нам вдасться повернути двох заручників до кінця тижня, можливо, навіть у пятницю... Думаю, що воно не зірветься. Але можу сказати, що це є на моєму найвищому контролі, і я цим займаюся особисто. І можу сказати, що і в Росії рішення приймаються на найвищому рівні — по кожному. Це правда,
– констатував Порошенко.

Він також відповів на питання про участь кума Путіна Віктора Медведчука в обміні заручниками, визнавши, що той є "найбільш ефективним у цьому процесі".

Прес-конференція Петра Порошенка

Прес-конференція Петра Порошенка 28 лютого

Про кораблі з Криму

"Ми точно готові прийняти кораблі з Криму. І мова не в причинах – чи є, чи нема там ремонту, у комплектації чи будь-чому іншому. Ми готові прийняти кораблі з Криму тільки разом з Кримом", – наголосив Порошенко.

Про українсько-польські відносини

Повірте мені, ми не потребуємо того, щоб нам хтось казав, яких українських героїв ми повинні вшановувати, а яких ні - ми самі розберемося. Також як і ми не радимо, кого Польща повинна вшановувати, а кого ні. Це неправильно,
сказав Порошенко, відповідаючи на питання польського журналіста про напружені останнім часом відносини між Києвом та Варшавою.

Про Саакашвілі

"Питання реадмісії було проведено юридично бездоганно з точки зору українського законодавства, і з точки зору міжнародних зобов'язань України, і з точки зору верховенства права... Може, якби цієї перевірки (щодо законності отримання Саакашвілі українського громадянства, – ред) не було, залишалися б мрії, ідеали, Міхеїл, на жаль, мені шкода, сам їх зруйнував. Я не думаю, що зараз він є щасливою людиною. Але це його проблеми і його справа", – заявив Петро Порошенко.

Читайте також: Прес-конференція Порошенка: приховані сигнали Президента

Про свої статки

Я не хочу зараз обговорювати своє життя, але повірте – воно не цукор... Можу наголосити, що коли я обирався президентом мої статки були набагато більші, ніж вони є зараз. Я єдиний президент, який маю таку динаміку,
– запевнив Порошенко.

Дивіться повне відео прес-конференції Петра Порошенка 28 лютого: