Президент Естонії Алар Каріс повідомив, що на неформальних зустрічах у кулуарах порушують тему "перемир’я" з Росією, щоб дізнатися настрої. Про це він сказав на спільній пресконференції з Володимиром Зеленським у Таллінні, яка транслювалася в етері телемарафону.

Читайте також Тиранія повинна бути лузером завжди, – Зеленський виступив у парламенті Естонії з промовою

Що Каріс думає про "перемир’я" з Росією

Президент Естонії дав зрозуміти, що його держава солідарна з офіційною позицією України.

Але наша відповідь така сама, яку дав президент Зеленський: мир буде тоді, коли Україна переможе у війні,
– пояснив Каріс.

Він зауважив, що тиск щодо переговорів не досягне успіху, поки серед союзників Києва зберігається єдність. Естонський лідер наголосив, що деяким країнам не можна дозволити зруйнувати цю єдність. За його словами, є групи інтересів, які намагаються це робити.

Каріс також нагадав, що спроби домовитися з агресорами у різних війнах вже були. Як приклад він навів Тартуський мирний договір між Радянською Росією та Естонією. За його словами, це призвело до того, що Захід виявився не готовим до нової війни.

Нам потрібно бути готовими до нападу (Росії – 24 Канал) постійно. Нам потрібно готуватися до того, щоб захищати себе,
– сказав Каріс.

Естонський лідер наголосив, що бажання агресора нападати нікуди не зникло.

Інші заяви президента Естонії

  • Алар Каріс під час візиту Володимира Зеленського виступив за те, щоб Україна не мала жодних обмежень на використання західної зброї проти Росії. Ще він виступив за знищення об'єктів на території країни-агресорки для уповільнення просування окупаційної армії.
  • Також естонський лідер повідомив, що його держава виділятиме на підтримку України 0,25% свого оборонного бюджету щорічно до 2027 року. Каріс закликав інші країни надати стільки допомоги, скільки вони можуть, поки Росія не припинить агресію.
  • Крім цього Каріс запропонував використати заморожені російські активи для відбудови України. За його словами, Естонія має конкретні плани щодо цього.