Про Євромайдан

Я здійснив низку помилок, я не святий. Найголовніша моя помилка: я не зміг і не знайшов сил підписати наказ про введення військ та оголошення воєнного стану. Це єдиний спосіб зупинити радикалів. Я не пішов на кровопролиття.

Про війну на Донбасі

Я завжди виступав за те, щоб Донбас був у складі України та було збережено територіальну цілісність. А нинішня війна в цьому краї є реакцією на події на Майдані. Щоб уникнути війни, треба було спершу говорити з людьми.

Про Крим

Як я ставлюсь до питання з Кримом? Погано чи добре те, що Крим відділився від України? Ні, це не добре, я вважаю, що це погано. Але чому це відбулось? І чи було це для мене несподіванкою?

Про мир в Україні

Я думаю, що українці втомилися від війни, від проблем, від нестабільності, тривоги. Я думаю, що й солдати вже не хочуть воювати. Це вже всім набридло. Не треба було долучатися до війни. А якщо долучився – то зупинися, відпусти солдат додому.

Про роль Росії в Україні

Дуже багато про це писали, що Росія бере участь у цьому воєнному конфлікті. Я б сказав, що інтерес все списати на Росію є величезний. Одна з причин, чому Україна стала заручником такої політики – Україну намагаються використати, щоб вплинути на Росію. І цей інтерес є військовим.

Про непідписання асоціаціації з ЄС

Питання підписання Угоди про асоціацію не стояло – стояло питання підписання договору про створення Зони вільної торгівлі, проти чого був Кабмін Азаров. Вся причина була в тому, що цей договір порушував національні інтереси України.

Про втечу

Я повторюю. Постанова Верховної Ради, яка була прийнята з формулювання про моє самоусунення від керівництва країною – це неправда. Я в цей час був в Україні. 22 лютого я був в Харкові, був в Донецьку. 23 лютого я був в Криму. І 24 лютого виїхав з Криму.

Про вивезені з України статки

То на сьогодні в жодному банку світу не можна знайти жодного центу моїх грошей. В мене не було і нема ніяких рахунків. Я з України нічого не вивозив, окрім особистих речей, які були ручним багажем.

Про провал відеодопиту

Все, що сьогодні відбулось, думаю, що ви погодитесь в тому, що я і другий свідок генерал Шуляк, ми жодним чином, як свідки не були зацікавлені зривати це судове засідання. Це зробила українська сторона і очевидно, що це було потрібно тим, хто боїться розкриття злочинів на Майдані.

Читайте також: Я не святий, – соцмережі бурхливо відреагували на зізнання Януковича