У неділю, 9 червня, Макрон оголосив про розпуск нижньої палати парламенту та закликав до нових виборів. Сталося це після того, як прогнози показали, що його політсила програє ультраправому "Національному об'єднанню" на виборах до Європарламенту, – інформує 24 Канал.

Дивіться також Ризик від правих сил, – політолог про вибори в Європарламент

Макрон розпустив парламент і призначив вибори

Президент Франції висловив серйозну стурбованість через посилення ультраправих у Європі та, зокрема, Франції. Він вважає, що ці партії становлять небезпеку для єдності Європи, а також для місця Парижа на міжнародній арені. За його словами, зростання популярності демагогів збіднює французів і понижує рейтинг країни.

Президент наголосив на важливості ясності в політичних дебатах і прагненні долати виклики, з якими стикається Франція. Йдеться про такі питання: зовнішні загрози, зміна клімату та напруга в суспільстві. Він підтвердив свою прихильність до єдиної, сильної та незалежної Європи, що було б вигідно для Франції.

Насамкінець президент закликав французів масово мобілізуватись на цих парламентських виборах, аби дати країні чітку та стабільну більшість, здатну діяти спокійно та злагоджено, щоб служити інтересам нації. Він завершив свою промову, підтвердивши свою повну відданість служінню французькому народу.

Дивіться також Вибори в Бельгії: як агенти Кремля хочуть розколоти країну та які загрози для України

Реакція ультраправих та результати екзит-полів

  • Лідерка французької ультраправої партії "Національне об'єднання" Марін Ле Пен привітала рішення президента Макрона розпустити Національну асамблею та оголосити нові парламентські вибори. Вона заявила про готовність взяти владу у свої руки в разі перемоги.
  • Раніше екзит-поли у Франції показали рекордне зростання популярності партії Ле Пен "Національне об'єднання", яка отримала більш як удвічі разів більше, ніж центристський альянс Макрона – тобто майже 32% голосів. Натомість чинний французький лідер – близько 14%.