Поки що відрив лідера опозиційної "Громадянської платформи" є невеликим. Такими є результати соцопитування, проведеного інститутом IBRiS.

До слова Вибори президента Польщі 2020: Дуда і мер Варшави Тшасковський вийшли у другий тур

Рейтинги кандидатів у президенти:

  • Анджей Дуда (чинний президент Польщі) – 45,9%;
  • Рафал Тшасковскі (мер Варшави) – 47,2%.

Долю майбутнього президента Польщі визначать ті виборці, що в першому турі голосували за третіх кандидатів, а це понад 26% виборців. Дуда й Тшасковскі в першому голосуванні разом набрали трохи менше як 74% голосів.

Цікаво, що більшість виборців третіх кандидатів у другому турі готові підтримувати мера Варшави. Натомість рейтинги Дуди поки практично не змінюються – 43,5% у першому турів проти 45,9% за соцопитування в другому.

Натомість значно зросте рейтинг підтримки Рафала Тшасковскі. У першому турі мер набрав менш як 30,5% голосів.

Вибори президента Польщі: головне

  • Всього за крісло президента Польщі змагалися 11 кандидатів. Перший тур мав відбутися ще 10 травня, але його перенесли через пандемію коронавірусу. Хоча спершу в Польщі навіть змінювали законодавство, щоб організувати голосування поштою.
  • Для України важливо, що усі три ключові кандидати – Дуда, Тшасковський і Головня –виступали за активний розвиток співпраці між двома країнами. Другий тур виборів має відбутися 12 липня.
  • У польських ЗМІ кажуть, що Анджей Дуда може розраховувати на голоси Босака, в той час, як решта кандидатів скоріш за все підтримають Тшасковського.