Про це повідомило видання Ekathimerini.

Читайте також: Кремль втручається у референдум в Македонії: у США зробили гучну заяву

Очільник країни закликав народ бойкотувати референдум проведення якого заплановане на неділю, 30 вересня. Джорге Іванов назвав зміну назви країни "зашморгом" та "грубим порушенням суверенітету".

Президент країни також розкритикував посадовців США та ЄС, які напередодні відвідали Македонію. Він зауважив, що зміна назви країни стане лише надією коли-небудь приєднатися до НАТО та ЄС.

Якщо ви заберете нашу надію, з чим ми залишимось?
– запитав Іванов.

Через референдум призначений на 30 вересня країна розкололася на два табори. Прихильники консервативної опозиції закликають бойкотувати голосування.

В уряді Македонії побоюються, що явка учасників референдуму буде нижчою за 50 відсотків, що стане загрозою позитивному результату.

Чому в Македонії хочуть провести референдум?Парламент Македонії підтримав проведення референдуму про зміну назви країни 30 вересня, що відкриває їй шлях у ЄС і НАТО. Греція і Македонія уже декілька десятиліть сперечаються щодо назви останньої. Греція зазначає, що назва країни містить територіальні претензії щодо грецької провінції з однойменною назвою. Відповідно до укладеної нещодавно угоди, колишня югославська республіка змінить назву на Республіка Північна Македонія.

На референдумі громадяни повинні будуть відповісти на таке питання: "Чи виступаєте ви за членство в Європейському Союзі і НАТО, приймаючи угоду між Республікою Македонією та Грецькою Республікою?"