За призначення фон дер Ляєн главою Єврокомісії свої голоси віддали 383 євродепутати, при мінімально необхідних 374. Проти голосували 327, ще 22 утрималися. Загалом в сесійній залі Європарламенту були присутні 733 депутати, повідомляє "Європейська правда".

Читайте також: ЄС призначив нового посла в Україну: що про нього відомо

Голосування було таємним, тому невідомо, хто саме з євродепутатів голосував за або проти кандидатури Урсули фон дер Ляєн. Проте, раніше групи "Зелених" і "Лівих" заявляли, що точно не голосуватимуть за неї, а німецькі ультраправі виступали проти її призначення на посаду.

Урсула фон дер Ляєн з 1 листопада замінить на посаді чинного президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера. Вона буде першою жінкою, що очолила Єврокомісію.

Країни ЄС 2 липня офіційно висунули Урсулу фон дер Ляйєн на посаду голови Єврокомісії. Її кандидатуру підтримали 27 учасників саміту ЄС. Утрималась лише канцлерка Німеччини Ангела Меркель.

Перед призначенням в Єврокомісію Ляєн оголосила про відставку з поста голови Міністерства оборони Німеччини. Вона збирається скласти з себе міністерські повноваження в середу, 17 липня.


Що відомо про Урсулу фон дер Ляєн? Німецька політикиня та членкиня Християнсько-демократичного союзу. У грудні 2013 обійняла посаду міністра оборони Німеччини і стала першою жінкою, що очолила це відомство. В останні роки її часто критикували за незадовільний стан Збройних сил, а парламентський комітет веде розслідування щодо залучення консультантів для Міноборони.

Німкеня виступає за створення єдиних Збройних сил європейських країн, аби посилити роль Європи в НАТО. Також виступає проти поставок зброї для України, адже це на її думку, може стати приводом для Росії почати відкриті військові дії в Україні
.