Стихійні лиха також забрали життя щонайменше 3,5 тисячі людей і змусили понад 13,5 мільйона осіб залишити свої домівки. Про це повідомляє видання The Guardian із посиланням на доповідь благодійної організації "Christian Aid ".

До речі Ураган Белла лютує у Європі: вражаючі фото та відео удару стихії

Рекорд за кількістю стихійних лих

  • За даними організації, 2020 рік поставив рекорд за кількістю ураганів у районі Атлантичного океану. Через них загинули щонайменше 400 людей, а збитки сягнули 41 мільярда доларів.
  • П’ять найдорожчих екстремальних погодних явищ у 2020 році були пов’язані з незвичайно дощовим мусоном в Азії.
  • Безпрецедентні лісові пожежі в Каліфорнії, Австралії і в сибірській глибинці Росії спалили рекордні території. Зокрема, вогонь знищив 20% австралійських лісів та десятки мільйонів диких тварин.
  • Крім того, існують припущення, що світові доведеться зіткнутися з наростанням інтенсивності таких явищ через підвищення температури.

Збитків насправді більше

Справжня вартість щорічних кліматичних лих була насправді набагато вищою, оскільки більшість збитків були незастрахованими. Зокрема, в країнах з низьким рівнем доходів були застраховані лише 4% активів, які постраждали від природних лих, а в країнах із високим рівнем доходів цей показник сягав 60%.