Раніше адвокат Віктора Януковича Олександр Горошинський заявив, політик має намір з’явитися в Оболонському райсуді Києва, де слухається про його держзраду, аби сказати останнє слова.

Читайте також: Янукович-молодший хотів влаштувати провокацію на Банковій, – СБУ

Згодом інший захисник екс-гаранта Олександр Байдик зауважив, що мається на увазі його присутність у режимі відеоконференції.

"На запрошення "президента" Віктора Януковича прибув до нього для проведення конфіденційної зустрічі. "Президент" знову підтвердив своє бажання виступити з промовою в судовому процесі в Оболонському суді в режимі відеоконференції. Для дотримання права на захист він висловив бажання, щоб під час його участі в процесі поряд з ним перебував один із його українських адвокатів", – зазначив юрист.

За його словами, під час зустрічі вони також погодили роботу зі збору додаткових доказів захисту на найближчі кілька днів і щодо повторної зустрічі упродовж повторного тижня.

Нагадаємо, раніше адвокат Януковича Олександр Горошинський заявляв, що у 2016 році його підзахисний не отримав статус підозрюваного, бо генеральний прокурор Юрій Луценко усно повідомив йому про підозру в перерві засідання Святошинського суду Києва у справі екс-співробітників "Беркута", де Янукович виступав як свідок.

У чому полягає державна зрада Віктора Януковича? Після втечі до Росії під час Майдану у 2014 році Янукович попросив президента РФ Володимира Путіна застосувати свої війська для "відновлення законності" в Україні. Відповідну заяву Януковича від 1 березня 2014 року зачитав представник Росії Віталій Чуркін на засіданні Ради безпеки ООН 3 березня 2014 року.

Окрім держзради, екс-президента підозрюють у пособництві в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України та пособництві у веденні агресивної війни. У 2018 році прокурори Головної військової прокуратури попросили суд винести вирок Януковичу у вигляді 15 років в'язниці.