В інтерв’ю британському виданню TheGuardian розмова йшла про те, чому Фірташа звинувачували у співпраці з російськими спецслужбами під час подій на Майдані. Автор статті зауважує, що видання наприкінці січня отримало доступ до документів австрійського суду та емейлів ФБР. Такі обставини можуть допомогти подивитися на справу Фірташа з іншого боку. Також, на думку автора, ці документи засвідчують, що Дмитро Фірташ відігравав суттєву роль у політичному протистоянні між Росією та Заходом за майбутнє України.

Аби потрапити на оригінал статті — натисніть на зображення:

Видання зазначає, що Фірташ заперечує просування російських інтересів в Україні, але в інтерв'ю The Guardian він говорить, що давно скептично ставився до запропонованої угоди про вільну торгівлю з Європейським союзом.

Я всім казав, що необхідно залучити Росію і вести переговори з усіма сторонами. Мені говорили, що я хочу обміняти демократію на дешевий газ, а я хотів і те, й інше. Я б хотів мати європейські цінності, але давайте будемо чесні, що не кажіть, а ми багато втратили. Без Росії нам не прожити, так як це величезний ринок для нас. Але і Європу нам би втрачати не хотілося. І що ж нам вибирати,
— заявив опальний олігарх.

До того ж британське видання, спираючись на отримані ними документи, наголошують на тому, що така цікавість міжнародних спецслужб до пана Фірташа має політичне підґрунтя. Згідно їх інформації ФБР спочатку подали запит про арешт Фірташа, але потім, вже під час заворушень у Києві, цей запит було відкликано, мотивуючи тим, що згідно офіційної лінії розслідування, варто почекати більш влучний момент для арешту пана Фірташа. Всі задіяні сторони відмовилися дати коментарі TheGuardian з цього приводу.

Сам Фірташ сказав журналісту, що дуже хотів би повернутися на батьківщину. До того ж за ці два роки його бізнес потерпів суттєві збитки, точну суму яких назвати він не може. Проте, зазначив він, через політичну вмотивованість цієї справи, повернутися він не може.

А от в інтерв’ю австрійському виданню Кurier Фірташ розповів, що дуже уважно слідкує за ситуацією в Україні. Він наполягає, що та модель керування в державі, яка є зараз, не може бути ефективною, бо побудована на зовнішніх ресурсах, зокрема з США. І вважає нинішніх українських політиків недалекоглядними, а також неспроможними до діалогу.

Аби потрапити на оригінал статті — натисніть на зображення:

Про свої політичні амбіції Фірташ висловився в останньому інтерв’ю досить розпливчато.

Я підприємець. І я буду залишатися підприємцем надалі. Але я розумію, що люди, які критикують сьогоднішній стан справ, мають запропонувати якусь альтернативу, і саме тому я з власною командою написав свій план стосовно подальшого розвитку подій в Україні і подарував його діючим українським політикам. Але сьогодні зрозуміло, що парламент і уряд не хочуть вступати в діалог. Вони, як риба в акваріумі — вони живуть від одного дня до наступного. Тому у них немає програми на майбутнє,
— вважає Фірташ.

Про що ж свідчать інтерв’ю Фірташа? Очевидно, його ще зарано списувати з політичної і економічної орбіти України. І можна бути переконаним, що він і надалі буде намагатися якщо не контролювати більшість процесів в Україні, то хоча б впливати на них.