Про це 24 каналу розповів експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма" Олександр Краєв. Він переконаний, що США точно захищатимуть Тайвань.

До теми Китай жорстко відреагував на заяву Байдена силою захищати Тайвань

"Ми бачимо, що США дивляться на ці конфлікти ширше. Для них війна Росії проти України стала частиною глобального протистояння демократії проти автократії, а якщо перекласти – протистояння Вашингтона й Пекіна. Тобто війна Росії проти України – це абсолютно точно частина продовження Холодної війни", – зазначив експерт.

За словами Краєва, США розглядатимуть цю ситуацію, умовно кажучи, як два фронти. Тому поїздка Байдена до азійських союзників, перемовини з представниками Японії, виступ у Південній Кореї – це відкриття другого фронту, але наразі дипломатичного.

Якими методами діє Китай

Як зауважив Краєв, Китай діє іншими методами порівняно з Росією, яка бездумно вдирається на чужі території й хоче усе забрати силою. Це не його профіль, особливо після того, як у Китаї побачили, що Захід реагуватиме на агресію.

Олександр Краєв

Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"

Зараз ми перебуваємо у точці, коли не лише стара система перестала працювати, а коли нову ще не сформували. Поки немає нових правил гри. Тому ми бачимо, як багато країн, які сповідують цинічний і прагматичний підхід до зовнішньої політики, починають виторговувати собі нові умови.

Краєв зауважив, що у цьому контексті мовиться про Туреччину та Угорщину. Однак тепер так само починає діяти й Китай. Тому наразі основне завдання Заходу – зберегти нейтралітет китайської сторони у цій війні.

Що цьому передувало

  • Китай вважає Тайвань своєю територією і називає його провінцією, яка відкололася, а не незалежною державою.
  • У Міністерстві зовнішніх справ Китаю у лютому 2022 року заявили, що Тайвань – "це не Україна" і завжди буде залишатися частиною Піднебесної.
  • Джо Байден у травні зазначив, що США готові до прямого військового втручання у разі агресії Китаю проти Тайваню.
  • За словами китайської журналістки Дебі Едуард, Міністерство закордонних справ Китаю відповіло попередженням на коментарі Байдена щодо захисту Тайваню. У МЗС додали, що це питання є їхньою внутрішньою справою, тому вони не допускають втручання з боку зовнішніх сил.

Краєв пояснив, чому Тайвань важливий для Байдена: дивіться відео