Тепер канал має сплатити штраф – понад 300 тисяч гривень. Засновником "Z ZIK" значиться, за даними порталу Youcontrol, зауважимо, підсанкційний нардеп від "Опозиційної платформи – За життя" Тарас Козак.

Радимо прочитати Експерти вважають блокування медведчуківських телеканалів найбільш позитивною подією: опитування

На "Z ZIK" лунали заклики до розв'язання війни

13 травня Нацрада з питань телебачення й радіомовлення розглянула результати позапланової перевірки ТОВ "ТРК "Нові комунікації" (мовить під логотипом "Z ZIK").

  • У підсумку члени ради визнали, що в ефірі каналу лунали заклики до розв’язування агресивної війни або її пропаганди.
  • Тож ухвалили оголосити каналу попередження і накласти на нього штраф. Розмір санкцій перевищує 300 тисяч гривень. 

За які саме порушення оштрафували канал "Z ZIK"

2019, 26 листопада, передача "Кожен з нас Президент". Політики Надія Савченко, Ренат Кузьмін і Михайло Добкін поширювали в ефірі висловлювання, які суперечать нормам чинного законодавства. До прикладу:

  1. Добкін у спілкуванні з Кузьміним озвучив непрямий заклик до насильства (фізичного знищення) з використанням мови ненависті щодо конкретних осіб (Порошенка, Турчинова, Парубія, Тягнибока).
  2. Його слова, вважають у Нацраді, мали ознаки розпалювання національної ворожнечі та ненависті.
  3. Савченко при цьому до слів Добкіна поставилася "з розумінням". З її заяв можна зробити висновок, що силові засоби та вчинення злочину – прийнятні для "встановлення справедливості".

Трансляція передачі відбулася тричі без змін чи редакційної модерації, що свідчить про усвідомлене поширення ТОВ "ТРК "Нові комунікації" відповідної інформації,
– мовиться у повідомленні Нацради.

Саме тому компанії оголосили попередження і штраф у розмірі 25% ліцензійного збору. Для телеканалу "Z ZIK" ця сума становить 341 тисячу 067 гривень і 50 копійок.

  • Усунути порушення та сплатити штраф компанія має за 30 днів.

Варто знати День свободи преси: як відрізнити журналіста від пропагандиста