Про це повідомили 10 червня у пресслужбі Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Його очільник Олексій Резніков розповів подробиці.

Нагадаємо Майже 500 тисяч українців стали росіянами: Кремль проводить паспортизацію жителів ОРДЛО

"Справжнісіньке захоплення заручників"

Раніше діти 14 – 16 років з ОРДО могли виїхати зі свідоцтвом про народження – українським. Однак тепер бойовики заборонили перехід через КПВВ (повністю – тобто, навіть на територію Росії), і вимагають у дітей незаконні документи.

  • Зокрема, "паспорти" окупаційних режимів.
  • Або паспорти громадян Росії.

Мовиться про справжнісіньке захоплення заручників. Я неодноразово казав, що наші громадяни на тимчасово окупованих територіях – це заручники. Зараз усі бачать чергове наочне підтвердження,
– заявив віцепрем'єр-міністр України Олексій Резніков.

За його словами, дітей просто розвертають, причому впродовж останніх кількох тижнів все активніше.

Чому окупанти на Донбасі не дозволяють виїжджати дітям за лінію розмежування

Олексій Резніков вважає, що так Росія реагує на урядову українську програму реінтеграції молоді, за умовами якої, наприклад:

  • Суттєво спростили умови вступу дітей з окупованих територій до українських вишів.
  • Запровадили програму додаткової підготовки (діти два місяці зможуть безплатно жити у гуртожитках, отримувати стипендію, адаптуватися й готуватися до навчання).

Усе більше людей розуміють, що жодних перспектив для дітей в ОРДЛО немає. Тому окупаційна влада намагається заблокувати перетин (лінії розмежування – 24 канал),
– зауважив Резніков.

І додав: "Ми звернемо увагу на це міжнародних партнерів. Це неприпустимо. Брати дітей у заручники через політичні мотиви – це і є тероризм".

Читайте також Бойовики й люди з санкційних списків незаконно легалізувалися в Україні через масштабну схему