Таку думку висловив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

"Найреальніший варіант продати морські порти нерезедентам, вони можуть заплатити", — зазначив він, уточнюючи, що "європейцям і американцям наші порти не потрібні", а ось росіяни в них зацікавлені. При цьому, якщо українська влада не дасть можливості придбати порти "північним сусідам", то не можна допустити, щоб їх віддали американським, і тим більше українським інвесторам, адже в такому випадку порти можуть стати по суті незалежними.

Експерта підтримав екс-міністр економіки України Віктор Суслов, він пропонує віддати українським інвесторам тільки "завідомо збиткові" порти. "Наприклад, почати можна з порту в місті Скадовськ", — заявив Суслов.

Обох фахівців досить давно пов'язують з Росією. У 2013 році Олександр Охріменко переконував українців у силі національної валюти, фактично був "рупором" екс-глави НБУ Сергія Арбузова, який зараз переховується на території "північного сусіда" України. У свою чергу, Віктор Суслов наполегливо виступає проти співпраці України з МВФ. На його думку, уряд не повинен вести переговори з Росією про реструктуризацію боргу 3 мільярди доларів, оскільки це "погано позначиться на іміджі країни".

Можливо, завдяки таким заявам готується грунт для природного знищення українських портів через відсутність інвестицій та технічного зносу. Таким чином, "північний сусід" усуває конкурента своїх портів, зокрема Тамані і Новоросійська.