Акція почалась біля міжнародного пункту пропуску "Ягодин – Дорогуськ". Журналісти Суспільного повідомили, що на кордон колоною приїхали вантажівки та легкові авто, пише 24 Канал.

Дивіться також За волею Кремля․ Як Росія розпалює "зернові війни" проти України руками польських фермерів

Що відомо про акцію українських перевізників

Акція протесту на кордоні стартувала орієнтовно об 11:00 15 лютого. Там чергують правоохоронці.

"Радіо Свобода" написало, що до акції планували долучитись до 50 вантажівок. За даними Суспільного, там зібралось 15 українських вантажівок і ще орієнтовно 20 легкових авто.

Ми так само страждаємо і вони страждають. Але до чого тут перевізники? Ми виконуємо роботу. Зараз війна йде і ми для військових перевозимо вантажі, але нам цього зараз не дають. Нас затискають з однієї й другої сторони – з одної сторони Росія, а з другої – кордони перекриті… Ми хочемо провести мирну акцію… Хочемо показати, що ми теж можемо перекрити кордон для їхніх перевізників,
– розповів перевізник Валерій.

Основний лозунг протесту українських водіїв вантажівок "Вільний рух – перемога обох сторін". Водії на фури прикріпили написи українською, польською та англійською мовами.

Волинські перевізники їхали на пункт пропуску організованою колоною: дивіться відео

Проте, за словами журналістів, перевізники таки обіцяли створити труднощі для польських водіїв, які будуть в'їжджати в Україну.

"Українські перевізники та водії, які долучилися до акції протесту, планують зупиняти й перешкоджати руху Україною водіям польських вантажівок, які об'їжджають на пункті пропуску "Дорогуськ – Ягодин" загальну чергу", – розповіли журналісти.

Акція протесту на пункті пропуску "Ягодин": дивіться відео

Тривалість акції невідома. За попередніми даними, перевізники планують перебувати на кордоні до 10 березня.

Українські перевізники зупинили першу польську вантажівку

Речник громадської організації "Перевізники західного регіону" Богдан Коваль розповів у ефірі "Суспільне. Спротив", що станом на 12:21 15 лютого мітингувальники уже затримали першу вантажівку на польській реєстрації.

Він заявив, що учасники акції протесту планують забороняти йому проїзд впродовж години. Згодом обіцяють, що дозволять рух.

Дивіться також Відкрили причіп і розсипали все на дорогу: головне про скандал із зерном на кордоні з Польщею

Коротко про протест польських фермерів

  • Польські фермери 9 лютого розпочали загальнонаціональний страйк. Вони оголосили, що протестуватимуть щонайменше до 10 березня.
  • Президент Національної ради сільськогосподарських палат Віктор Шмулевич озвучив вимоги фермерів. Зокрема, вони не хочуть впровадження Green Deal, імпорту сільськогосподарської продукції з України. Окрім того, вимагають підтримки тваринництва.
  • Станом на 13 лютого через протест польських фермерів у чергах на кордонах стоять орієнтовно 1250 вантажівок на 5 напрямках. Зокрема, мовиться про пункти пропуску "Ягодин – Дорогуськ", "Рава-Руська – Гребенне", "Шегині – Медика", "Устилуг – Зосин", "Угринів – Долгобичув".