Свої вимоги до білоруської влади штаб екскандидата опублікував на сторінці Віктора Бабарико у фейсбуці (наводимо їх прямою мовою).

До слова Влада пішла на діалог: МВС Білорусі обіцяє до 6 ранку відпустити всіх затриманих

Кінець насильства:

  • Негайно припинити застосування фізичної сили й затримань. Сховайте кийки, гранати, кулі. Приберіть з вулиць міст армію й ОМОН. Припиніть переслідувати людей за квіти, браслети, велосипеди, думки, пісні, прогулянки, прапори, оплески.

Свободу політв'язням:

  • Негайно випустити всіх політичних в'язнів, а також затриманих на мирних акціях і протестах. Всі вони повинні бути звільнені негайно без судів і штрафів. Виплатити компенсацію всім затриманим, побитим і покаліченим силовиками білорусам.

Чесні нові вибори:

  • Оголосити нові чесні вибори до 15 вересня за участю всіх альтернативних кандидатів під наглядом міжнародних організацій з новими виборчими комісіями, новим ЦВК, відеоспостереженням, відкритим підрахунком голосів.

Хто такий Віктор Бабарико?


У період травня – червня 2020 року він вважався найбільш рейтинговим кандидатом у президенти. Щонайменше, так показували інтернет-опитування. Вони не тягнуть на визнання соціологічним опитуванням, але це єдині, які проводилися бодай трохи прозоро й на які не має впливу держава.

Сам Віктор Бабарико до виборів впродовж багатьох років очолював "Белгазпромбанк" – дочірню компанію російського "Газпромбанку". Через це екскандидата пов'язують з Росією.

Як пройшли 5 і 6 день протестів у Білорусі – дивіться відео: