США підтримають Туніс

Блінкен нагадав Саїду про "міцне партнерство" між двома країнами. Водночас він наголосив, що Вашингтон стежитиме за розвитком подій у Тунісі.

Важливо Військова техніка оточила парламент через відставку прем'єра: що відбувається у Тунісі

Держсекретар пообіцяв, що Штати підтримають туніський народ в умовах економічної кризи і пандемії коронавірусу.

Зауважимо, 26 липня речниця Білого дому Джен Псакі заявила, що США стурбовані подіями в Тунісі. Прессекретарка закликала до спокою в країні.

Ми спілкуємося на високому рівні з туніськими лідерами, щоб дізнатись більше про ситуацію. Закликаємо заспокоїтись і підтримати зусилля Тунісу для просування, згідно з демократичними принципами,
– сказала Псакі.

Що відбувається в країні

  • Люди почали виходити на протести з вимогою відставки уряду. Мешканці Тунісу звинуватили чиновників у критичній ситуації з коронавірусом – кількість хворих і смертей зростає, а економіка лише погіршується.
  • Між демонстрантами та силовиками виникли сутички. Люди кидали снарядами у поліцейських, на що ті у відповідь пустили сльозогінний газ. Кількох протестувальників арештували.
  • Через протести президент вирішив відставити прем'єр-міністра. Крім того, він "заморозив" роботу парламенту, поки в країні не відновиться правопорядок.
  • Саїд запровадив комендантську годину до 27 серпня. Так, з 19:00 до 06:00 людям не можна виходити на вулиці, за винятком нагальних потреб.
  • Представники опозиції назвали такі дії президента "переворотом".