Профспілки бунтували під Офісом Президента проти оновленого Трудового кодексу. Вважають, що той обмежить права працівників і права профспілкових організацій.

Цікаво: Фриланс та "білі" вакансії: як може змінитися закон "Про працю"

У профспілках лякають, що запропоновані урядом зміни не на користь працівників – відпустки скорочуються, процедура звільнення спрощується, українці працюватимуть понаднормово або ж змушені будуть погоджуватись на неповну зайнятість.

Протести профспілок
Протести профспілок

А ще у новому законопроєкті жодної згадки про профспілки, а їх представники аргументують власну незамінність. "От лише реформування Міністерства аграрної політики привело до профспілки 20 членів. Права яких були порушені й ми надали їм допомогу", – пояснила голова профспілки працівників АПК Світлана Самосуд.

Якщо Рада ухвалить запропоновані урядом зміни до трудового кодексу, то профспілки ризикують втратити роль посередників між працівниками і роботодавцями. Відносини між ними будуватимуться на трудових договорах.

Протести профспілок
Активісти незадоволені новим законодавством про працю

Профспілки вимагають відкликати закон та сісти за стіл переговорів. У профільному міністерстві тим часом не приховують, що вважають роботу українських профспілкових організацій неефективною. А за їх мітингами бачать бажання не захистити працівників, а зберегти власний вплив і майно.

Це боротьба за монопольне право впливати на законодавство про працю. Такого не буде. Вони бояться насправді втратити майно,
– повідомив міністр економіки України Тимофій Милованов.

Голова профільного парламентського комітету Галина Третьякова заявила, що реформа трудового кодексу, який майже не змінювали з радянських часів, і реформа самих профспілок давно перезріла.

"Дайте та дозвольте Кабінету міністрів України, Верховній Раді створити прецедент і показати, що нові відносини можуть створити економічний прорив", – заявила голова комітету ВР з питань соціальної політики Галина Третьякова.

Важливо: Що змінять у новому трудовому кодексі: страйки, виплати, покарання за булінг

Окрім урядового Проєкту закону про працю, в Раді зареєстровано ще три альтернативних. Протягом місяця парламент має вийти на єдиний документ і поставити крапку в цьому питанні.