Точна кількість немісцевих протестувальників у Нових Санжарах не відома. Однак у поліції кажуть, що їх було більше, ніж місцевих жителів, які брали участь у протесті.

До теми: Поліція відпустила майже всіх затриманих у Нових Санжарах: ситуація спокійна

"Так, були люди на машинах з номерами з інших областей. Якщо говорити про це, то 16 з 24-ох були немісцевими, сказати точну кількість не можу, але приблизно таке співвідношення", – розповів виданню "Коло" прессекретар полтавської поліції Юрій Сулаєв.

Деякі з протестувальників – активні учасники й інших протестних акцій. Зокрема, раніше вони були "фермерами з Херсона" на акціях проти земельної реформи. На це звернули увагу користувачі соцмереж та виклали фото одних і тих самих людей на протестах фермерів і на протесті в Нових Санжарах.

Нові Санжари протестувальники не місцеві фото тітушки
Учасники протестів проти ринку землі та учасники протестів у Нових Санжарах

"В цілому відзначимо, що "зустрічали" евакуйованих з Уханя пасажирів досить багато хлопців спортивної статури, так званих тітушок, що наштовхує на певні думки", – зауважили в телеграм-каналі Klymenko Time.

Протести і сутички в Нових Санжарах: що відомо

  • Протести і сутички в Нових Санжарах на Полтавщині спалахнули 20 лютого, коли стало відомо, що саме туди привезуть евакуйованих з Уханя українців та іноземців.
  • Того ж дня літак зі здоровими українцями та іноземцями з Уханя приземлився в Харкові. Звідти евакуйованих автобусами повезли до медцентру Нацгвардії "Нові Санжари".
  • Там всі евакуйовані проведуть 14 днів на обсервації – повному обстеженні, щоб переконатися, що ніхто з них не занедужав.
  • Місцеві, начебто, жителі збунтувалися проти прибуття евакуйованих: влаштували масові протести з блокуванням доріг та сутичками з правоохоронцями.
  • Силовикам під вечір вдалося відтіснити від дороги блокувальників, тож усі 7 автобусів з евакуйованими заїхали до медцентру.
  • У сутичках постраждали 9 правоохоронців та 1 цивільний.
  • Поліція затримала 24 людей та відкрила 5 справ за фактом сутичок. Згодом 23 затриманих відпустили, а 1 особа перебуває під вартою.

Важливо: Скалецька залишила карантин та покинула Нові Санжари

Дивіться відео протестів і сутичок у Нових Санжарах 20 лютого: