Таку думку висловив міністр захисту довкілля України Роман Абрамовський. Він наголосив, що насправді олігархи дуже помиляються.

Цікаво У Верховну Раду внесли законопроєкт про авторське право: про що там мовиться

"Дуже влучно сказали про те, що певна частина депутатського корпусу орієнтована на певних олігархів, яким, на перший погляд, не дуже вигідно проводити модернізацію, піднімати податки. Однак це лише на перший погляд. Насправді недопрацьовують служби, які обслуговують підприємства цих олігархів", – запевнив міністр.

За його словами, в українців є 2 шляхи:

  • або підняття екологічних податків;
  • або Євросоюз застосує певні механізми на кордоні.

Чому краще все ж підняти податки

Як зазначив Абрамовський, легко дійти висновку, що краще сплачувати великі на думку промисловців податки всередині країни. У такому разі частину з них вони отримуватимуть як підтримку для провадження екологічних заходів.

Це краще, ніж безповоротно віддавати їх (податки – 24 канал) Євросоюзу. Ми доносимо цю інформацію, але служби олігархів створюють вакуум і продають страхи. Таке в мене бачення,
– зауважив міністр.

Абрамовський про блокування екологічних ініціатив: відео

Блокування екологічних ініціатив: коротко

  • У раді активно блокують екологічні ініціативи. Наприклад, законопроєкт, який в народі назвали "антиахметівським". Документ пропонує суттєво збільшити екологічний податок.
  • Якщо його ухвалять, то для підприємств, які викидають вуглець, ставка податку зросте втричі, а їх власникам доведеться сплачувати додаткові мільярди гривень.
  • Існує 2 основні екологічні законопроєкти, які ніяк не можуть пройти через сесійну залу. Перший – передбачений угодою про асоціацію між Україною та ЄС. Мовиться про обов'язкове отримання довкільного дозволу та публічну процедуру.
  • Другий законопроєкт має збільшити розмір штрафів за недопущення інспекторів на об'єкти. Наразі штраф за це – 760 гривень, а має зрости до таких цифр: від 600 тисяч гривень і аж до 1,8 мільйона гривень.