Фактично в Кремлі сказали: або імплементація Мінська, або повномасштабний напад. Невигідний для України варіант Мінська можуть нав'язати нам на Заході, адже ця історія дасть змогу всім уникнути найгіршого сценарію – війни.

До теми План Путіна: Росія може створити привід для початку повномасштабного вторгнення в Україну

Це відвертий шантаж Путіна, який зараз тисне на світове суспільство для того, аби показати, що він все вирішує у цій частині земної кулі.

Судячи з того, що Україна продовжує готуватись до ймовірного нападу – відповіді на це питання ще немає.

Дивіться випуск програми "Такі справи" з Єгором Скоріною: відео

Кордон з Білоруссю

Україна розпочала спецоперацію на кордоні з Білоруссю. Силовики забезпечують охорону від проникнення на територію нашої держави нелегальних мігрантів.

На українсько-білоруському кордоні зберігається загроза поширення міграційної кризи та ймовірність перенаправлення потоків мігрантів до України, адже біженці, які не змогли потрапити до Польщі зараз, шукають інші шляхи перетнути кордон Європи.

Зверніть увагу Під час сутички з мігрантами: на кордоні Білорусі поранили польського військового

На зміцнення кордону з Білоруссю в українському уряді виділили 175 мільйонів гривень. Кошти підуть з резервного фонду Державного бюджету. Їх спрямують підрозділам Міністерства внутрішніх справ та Міноборони.

Головне завдання спецоперації – не допустити перетину нелегальними мігрантами державного кордону. Для її виконання посилили групи, які стежать за межею з Білоруссю. Для патрулювання застосовують авіацію та безпілотники.

Що робитиме Рада, якщо Росія нападатиме

Водночас віцеспікер Верховної Ради Олександр Корнієнко заявив, що у разі вторгнення Росії парламент готовий терміново зібратися, щоб запровадити воєнний чи надзвичайний стан.

Якщо напад трапиться у непленарний тиждень, то депутати мають вжити відповідні заходи дистанційно, аби проголосувати за відповідне рішення.

Нині ударна та винищувальна авіація Повітряних сил Збройних сил України відпрацювала нанесення повітряних ударів по супротивнику, а також антитерористичні заходи.

Окупанти атакують

Водночас Кремль продовжує нагнітати ситуацію на Донбасі. Окупанти атакували з мінометів позиції українських прикордонників біля КПВВ Мар'їнка. У позиції прикордонників влучили 3 міни.

Важливо Дуже тривожно, – у Кремлі прокоментували ситуацію на Донбасі

Самі військовослужбовці, на щастя, не постраждали. Вогонь у відповідь українські військові не відкривали, адже терористи спеціально обрали коридор, де напередодні здійснювався пропуск цивільних громадян та транспортних засобів через лінію розмежування.

Бойовики цинічно ховаються за спинами пересічних мешканців, життями яких Україна не збирається ризикувати.