Про візит Путіна до Пхеньяну повідомляють пропагандистські ЗМІ. Цікаво, що це перший візит диктатора до КНДР протягом останніх 24 років.

Дивіться також Небезпечний візит: для чого Путін поїхав до КНДР

Путін прибув до КНДР

Пропагандистські ЗМІ пишуть, що спілкування Путіна та Кім Чен Ина почалося буквально одразу після зустрічі.

Вже майже дійшовши до машин кортежу, лідери зупинилися та жваво поговорили один з одним кілька хвилин,
– йдеться у повідомленні.

Візит російського диктатора триватиме два дні, Завтра, 19 червня, у Путіна заплановані перемовини у різних форматах, зокрема й особиста зустріч з Кім Чен Ином.

Лакей господаря Кремля Юрій Ушаков повідомляв, що у межах візиту у Путіна заплановане підписання спільних документів, серед яких і новий договір про стратегічну співпрацю.

Кім Чен Ин зустрів Путіна: дивіться відео

Для чого Путіну зустріч з Кім Чен Ином

Зауважимо, у статті для головної газети Північної Кореї Rodong Sinmun Путін пише, що Росія та КНДР розроблятимуть "альтернативні системи торгівлі, які не будуть під наглядом західних країн" і спільно протистоятимуть їхнім "нелегітимним" санкціям.

Південнокорейське агентство Yonhap пише, що Росія та КНДР хочуть розробити схеми розрахунків, на які не вплине міжнародна фінансова система, заснована на доларах США.

Що цьому передувало

  • Напередодні свого візиту російський диктатор підписав розпорядження про стратегічне партнерство з Північною Кореєю. Найімовірніше, документ розширить військову співпрацю двох держав.
  • Водночас військово-морський флот Росії вирішив неочікувано почати навчання. У Тихий океан відправили 40 військових кораблів країни-агресорки. Росія також оголосила про плани перекинути близько 20 літаків і вертольотів для проведення військових навчань.