Навіть на 82 день після вторгнення російські пропагандисти продовжують намагатися дискредитувати українських захисників. Вони називають їх "бойовиками" та часто звинувачують у злочинах, які вчиняють самі ж рашисти.

До теми Окупанти розграбували "Суспільне" у Херсоні і хочуть запустити свій пропагандистський телеканал

Дайджест російських фейків за 16 травня

Фахівці Центру протидії дезінформації зібрали низку фейків, маніпуляцій та дезінформаційних вкидів, які загарбники тиражували протягом 16 травня. Зокрема, пропагандистські ЗМІ продовжують дискредитувати українських військових.

Згідно з їхніми повідомленням, "у Донецькій області українські спецслужби підірвали фугас, посилений 1 тонною аміачної селітри, внаслідок чого утворилася отруйна хмара заввишки близько 1 кілометра",
– розповіли у ЦПДІ.

Однак таким новинам категорично не можна вірити, адже вони є черговим фейком російської пропаганди. Водночас Путін також поширює вигадки про так звані "американські біолабораторії на пострадянському просторі". Вони буцімто збирають біологічний матеріал та вивчають специфіку поширення небезпечних захворювань. За словами президента країни-терористки "біолабораторії в Україні, по суті, розробляли біологічну зброю". У ЦПДІ наголосили, що це – маніпуляція.

Також фейки поширює міноборони Росії. Там заявили, що у Святогірську Донецької області нібито на території дитячої школи-інтернату так звані "бойовики нацбату" обладнали командний пункт та розмістили важку військову техніку, артилерію та РСЗВ. Окрім цього, вони буцімто силою утримують викладачів та вихованців інтернату в підвалах. Як і всі попередні заяви міноборони країни-агресорки, ця є також вигаданою, тож такій інформації довіряти не слід.

Зауважте Вантаж 200, зашиті роти, підпал військкоматів: росіяни виступили проти Путіна й війни з Україною

Інші фейки російських окупантів: коротко

Буде цікаво – Путін прорахувався і вигадав нову історію