Це запрошення відбулося публічно, аби показати, що вони контролюють ситуацію на ТОТ. Таку думку в ефірі 24 Каналу висловив політолог Ігор Рейтерович.

Дивіться також Бути чи здаватися: що передбачає нова концепція зовнішньої політики Росії від Путіна

Навіть російські телеграм-канали майже одночасно виклали відео зустрічей, а згодом опублікували документи про "евакуацію" з тимчасово окупованого Бердянська.

Певно, Путін розуміє, що на тимчасово окупованих територіях дуже поганий психологічний стан, росіяни там бояться, шугаються і кожного дня очікують на наступ ЗСУ,
– додав мовець.

Натомість Путін, аби їх заспокоїти, намагається створити ситуацію, мовляв, все під контролем, іде робочий процес.

Про що говорив Путін

Ба більше, розмови Путіна із тим же Дєнісом Пушиліним, колаборантом та ватажком псевдореспубліки на окупованих територіях Донецької області, велися навколо планів щодо відсування російської техніки якомога далі від лінії фронту, аби українські засоби не змогли вражати її.

Рейтерович зауважив, що уже не було і слова про плани щодо повного захоплення Донецької та Луганської областей.

Моральний аспект цієї зустрічі свідчить, що ситуація насправді не така весела. Путін раніше гидував зустрічатися з цими людьми, він цих людей не поважає, зараз терпить, бо немає нікого іншого,
– зауважив експерт.

Рейтерович прокоментував зустріч Путіна з колаборантами: дивитись відео

Росіяни не повірять в байки Путіна

Раніше Путін планував використати цих колаборантів і викинути, але тепер викинути не вдасться, бо їм на заміну навіть немає кого поставити. Через це він змушений зустрічатися з ними й передусім росіянам показувати, що в них все окей, робота триває.

Однак ще в Радянському Союзі, коли з кожного чайника починали звучати слова, що все добре, ситуація контрольована, населення робило одразу простий висновок, що там "слово на букву Б", підкреслив політолог. Він вважає, що в теперішньому контексті це спрацює так само.

Про що говорив Путін на зустрічі з гауляйтерами

  • На зустріч з кремлівським диктатором приїхали ватажки квазіреспублік на окупованих територіях Донецької та Луганської областей – Дєніс Пушилін та Лєонід Пасічник, ставленик Росії у Запорізькій області – Євгеній Балицький та у Херсонській області – Владімір Сальдо. Всі скиглили, що українські сили оборони б'ють по їхніх складах з боєприпасами та техніці.
  • Метою шабашу було показати, що Росія не відмовилася від протекторату над окупантами. Але обличчя колаборантів видавали недовіру до Кремля.
  • Гауляйтери також були присутніми на засіданні Радбезу Росії 5 квітня.