За його словами, це перше відверте зізнання Путіна, але закамуфльоване хитромудрим формулюванням. Це зізнання, тому що відповідь звучала у контексті питання про двох російських військовослужбовців, які зараз перебувають під судом.

Путін дуже багато уваги приділив Україні. Я би звернув увагу на те, що він декілька разів протягом прес-конференції повертався з величезним задоволенням до теми своїх переговорів із Керрі. Навіть тоді, коли його про це не питали. Відчувається, що він дуже задоволений цими переговорами,
— сказав політолог.

Як вважає Піонтковський, Путін задоволений, так як Керрі приїхав особисто до нього на поклон і прорвав ізоляцію. По Сирії практично повністю перейшов на російські позиції, довго дякував Путіну та Лаврову. І це все також стосується Україну.

"У цій атмосфері тиск на Київ і зі сторони Вашинґтону, і зі сторони Нормандської "парочки", у сторону прийняття путінської інтерпретації мінських угод, посилиться", — сказав він.

За словами політолога, Путін хоче впровадити "лугандонію" як ракову пухлину у політичне тіло України, щоби сіяти там хаос і блокувати європейський вектор розвитку.

Ніколи, до останнього дня свого політичного життя, Україну Путін у спокої не залишить,
— завершив Піонтковський.

Нагадаємо, сьогодні, 17 грудня, Путін вперше публічно підтвердив наявність російських військ на Донбасі.